reklamı kapat

POPÜLER

Sony Airpeak S1

Sony Airpeak S1 drone resmen tanıtıldı; işte fiyat ve detayları [izle]

Japon teknoloji devi Sony, sonunda geç kaldığı bir alana gerçek olarak adım atıyor. Firma Sony Airpeak S1 drone modeli ile karşımızda yer alıyor.
Sony biliyorsunuz yıllarca beklenmesine rağmen drone pazarına adım atmamıştı. Ancak bu durum geçtiğimiz 2021’in başında değişmiş ve ilk Sony imzalı done modeli görücüye çıkmıştı.

Bugün ise Sony Airpeak S1 isimli bu drone resmi olarak tüm detaylarıyla beraber lanse edildi. Sony’nin sürpriz olmayacağı üzere direkt olarak Alpha serisi kendi kameralarına odaklanan drone modeli, oldukça büyük yapıda ve dört adet pervane üzerine kuruluyor.

Drone yapılan açıklamaya göre Sony Alpha 9, 7S ve 7R serisi modeller ve FX3 ile tam uyumlu. Aynı zamanda Sony Alpha 1 desteği de aktif olarak veriliyor.

Heybetli yapısı ve güçlü motorları sayesinde Airpeak S1 tam 90 km/s hıza çıkabiliyor ve 72 km/s hızda esen rüzgarlarda dahi uçuşa devam edebiliyor. Drone’un özellikle rüzgar performansı çok iyi görünüyor.

Airpeak S1 bünyesinde birden fazla kamera yer alıyor. Bu kameraların amacı video çekmek değil. Drone bunları kullanarak çevresini tarıyor, objeleri belirliyor ve olası kazaları otomatik olarak engelleyebiliyor.

Tam dolu halinde 12 dakika boyunca havada kalabilen Sony Airpeak S1, 80 km/s hıza 3,5 saniyede ulaşabiliyor. Yani karşımızda oldukça seri bir seçenek yer alıyor.

Sony Airpeak S1
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Airpeak S1 drone modeli ses getirdi

İniş takımları kapanabilir yapıda olan Airpeak S1 drone modeli, elbette bir kumanda ile geliyor. Bu kumandanın üzerinden yerleşik bir ekran yok. Bunun yerine iPad ya da iPhone gibi cihazlar kullanılabiliyor. Şimdilik uygulama desteği sadece iOS ve iPadOS için veriliyor.

Sony Airpeak S1’in açıklanan yurt dışı satış fiyatı ise 9 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Tanıtım videosu yukarıda yer alan profesyonellere özel ürünün satışına sonbahar aylarında başlanacak.

Bu ürünün Türkiye’de de resmi olarak satılmasını bekliyoruz. Ancak şimdilik bu konuda bir açıklama yok.