reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook akıllı saat modeli için dikkat çeken detaylar geldi

Donanım pazarında aktif olarak yer alan sosyal medya devi Facebook, uzun zamandır bir akıllı saat üzerinde de çalışıyor. Bu modelden yeni bilgiler var.

Facebook imzalı akıllı saat geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı ve bir daha da gündeme gelmemişti. Bu modeli bugün yeni teknik detaylar yeniden karşımıza çıkardı.

Halen nasıl görüneceği bilinmeyen saat, son sızıntıya göre bünyesinde iki adet kamera barındırıyor. Saatin önündeki kamera ile görüntülü görüşme yapılabileceği aktarılıyor.

Arkadaki kamera ise anlaşıldığı üzere ekran ile beraber gövdeden ayrılabilecek ve bununla 1080P videolar ya da fotoğraflar istenilen açıda kayıt altına alınabilecek.

Çekilen fotoğrafları ve videoları elbette Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi ağlara hızlı şekilde atabilecek saat, mobil bağlantı desteğine de sahip olacak. Bu sayede model telefonlardan bağımsız bir seçenek olacak.

Direkt olarak Android işletim sistemi (Saate özel sürüm) üzerine kurulacağı söylenen Facebook’un ilk akıllı saati, birden fazla mikrofona sahip olacak ve nabız ölçümü de yapabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook akıllı saat modelini hemen hemen kimse almak istemeyecektir

Akıllı saat aksesuarları için farklı firmalar ile görüşme halinde olduğu aktarılan sosyal medya devi, bu model ile çok dikkat çekebilecek gibi görünmüyor.

Çünkü Facebook’un gizlilik / güvenlik konusunda iyi bir geçmişi yer almıyor. Bu yüzden kameralı ve mikrofonlu bir giyilebilir ürünün öne çıkması biraz zor görünüyor.

Modelin satışa önümüzdeki yıl 400 dolar gibi bir fiyattan çıkacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan dikkat çeken konsept telefon