reklamı kapat

POPÜLER

Sony, Airpeak ve drone

Sony, Airpeak ile drone pazarına giriş yapıyor [Video]

Japon teknoloji devi Sony, sonunda geç kaldığı bir alana adım atıyor. Firma Airpeak markası ile drone pazarına giriş yapıyor. İşte ilk bilgiler;

Sony, dünyanın en büyük görüntüleme firmaları arasında yer alıyor. Firmanın ürettiği kameralar ve fotoğraf makineleri biliyorsunuz çok ama çok beğeniliyor. Teknoloji devi aynı zamanda kameralar / drone’lar ve akıllı telefonlar için üst seviye sensörler de üretiyor. Dünyanın en iyi kameraya sahip telefonlarının arkasında hep Sony imzalı sensörler yer alıyor. Ancak firma çok uzun zamandır beklenmesine rağmen drone pazarına adım atmıyor. İşte durum geride kalıyor gibi görünüyor. Çünkü Sony yaptığı duyuru ile Airpeak isimli markayı kurduğunu açıkladı. Bu yeni marka direkt olarak drone pazarına odaklanıyor. Ancak şimdilik Airpeak imzalı bir drone gösterilmiyor. Böyle bir drone’un ilerleyen dönemde çıkıp çıkmayacağı da tam olarak bilinmiyor. Ancak yukarıda izleyebileceğiniz videodan ileride gelecek bir drone’un yolda olduğu fikri oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, Airpeak ve drone pazarındaki amacı

Firma yeni markası için amacını şimdilik “video içerik üreticilerin yaratıcılığını mümkün olan en üst düzeyde desteklemek” olarak aktarıyor. Bu desteğin tam olarak nasıl verileceği henüz net değil ancak firma DJI‘ın hakim olduğu bu alanda hem yazılım hem de donanımsal olarak önemli planlar yapıyor izlenimi oluşturuyor. Markanın başta daha çok profesyonellere yönelik çözümler hazırlama ihtimali bulunuyor.