reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq

Merakla beklenen elektrikli Skoda Enyaq için yeni detaylar paylaşıldı

Markasının yeni dönemdeki ilk elektrikli modeli olmaya hazırlanan Skoda Enyaq için rakamsal verilerle birlikte fotoğraflar da netleşmeye başladı.

ID.3 ile birlikte Volkswagen cephesinin resmi olarak başlattığı yeni dönem elektrikli otomobil atağına bu yıl itibarıyla Skoda Enyaq da dahil olacak. Çekyalı üreticinin bu alanda piyasaya süreceği ilk model olmaya hazırlanan Enyaq’ın resmi kaynaklar üzerinden prototip fotoğrafları ve önemli rakamsal verileri paylaşıldı. Grubun ortak platformu olarak kullanılan MEB üzerine geliştirilen model, arkadan veya dört tekerlekten çekiş, üç farklı pil boyutu, beş farklı güç versiyonuyla son kullanıcıya ulaştırılacak. Ford Mustang Mach-E’den tanıdık olan bu strateji sayesinde her bütçeden ve ihtiyaçtan kullanıcı kitlesine erişme hedefleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Enyaq özellikleri

Resmi kaynaklardan paylaşılan son bilgilere göre Enyaq’ın giriş seviyesi modelinde 55 kWh kapasiteli batarya sunulacak. Bununla birlikte 148 PS güç ve 340 kilometreye kadar menzil de bu paketle birlikte kullanıcıları bekliyor. İkinci sırada ise 62 kWh batarya, 180 PS güç ve 390 kilometre menzil kombinasyonu karşımıza çıkıyor. Üçüncü basamakta yer alan paketle birlikte limitler 500 kilometre menzil 204 PS güce kadar yükseliyor. Dört tekerlekten çekişli versiyonların dahil olmasıyla birlikte çift elektrik motoru devreye giriyor. Burada güç değeri 265 PS’e yükselirken menzil 460 kilometrelerde seyrediyor.

Ailenin zirve noktasında ise 306 PS güce sahip olan RS versiyonu 460 km sürüş menzili sunacak. 125 kW’a kadar şarj kapasitesi sunacak olan Enyaq’ı sadece 40 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 doluluk seviyesine getirmek mümkün olacak. 585 litrelik bagaj hacmi sunacak aracın ebatsal verileriyle Kodiaq ile büyük oranda benzer olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. 2020’nin sonunda üretimine başlanılması planlanan Enyaq’ın 2021 itibarıyla sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz