reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder

Arkadan itiş dinamiklerini rüzgarla buluşturma vakti; Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder [Video]

Yaz dönemiyle birlikte asfalt üzerinde yüzünü göstermeye başlayacak olan Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder, kendine has sürüş deneyimiyle fark yaratacak.

Koronavirüs sebebiyle pek çoğumuz hiç olmadığı kadar evde vakit geçirmek zorunda kalıyor. Kimi ülkelerin doğrudan sokağa çıkma yasağı uyguladığını da örneklerle görüyoruz. Hal böyle olunca biraz temiz hava, rüzgar hiç fena olmazdı diye düşünmeden edemiyoruz. Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder bu rüzgarı, 324 km/s’lik hız limitleriyle kullanıcısına hissetme konusunda çok fazla zorlanmayacak bir otomobil olsa gerek. Salgın sebebiyle dijital bir lansman üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen model, ailenin diğer üyelerinden alıştığımız V10 motorun dinamiklerini arkadan itişli altyapıyla yere aktarıyor. Marka CEO’su Stefano Domenicali‘nin; “Eğlenceyi iki katına çıkararak ham sürüş keyfi sağlıyor. Sürücü, Lamborghini’nin mühendislik mirasıyla mükemmel bir şekilde temas halinde. Elektronik desteklerin en aza indirilmesine izin verilen özgürlük ruhunun tadını çıkarttıracak bir sürüş deneyiminden bahsediyoruz.” cümleleriyle anlattığı bir otomobil aslında sokağa çıkmadan bile gözleri üzerine topla konusunda çok da zorlanmayacak gibi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder teknik özellikleri

5,2 litrelik atmosferik makineyle yola çıkacak olan Huracan EVO RWD Spyder, kağıt üzerinde 610 PS güce ve 560 Nm torka sahip bir otomobil. Standart olarak 7 kademeli çift kavrama şanzımanla karşımıza çıkan modelin 0’dan 100’e hızlanması için 3,5 saniyeye ihtiyacı olacak. Maksimumda ise 324 km/s‘lik bir limitten bahsediliyor. 0-200 değeri ise 9,6 saniye. bu sınıfta yer alan modellerde olduğu gibi gözlerimiz Huracan EVO RWD Spyder’da da ağırlık satırını arıyor. Lambo’nun 1.509 kilogram olarak paylaştığı toplam değer beygir başına 2,47 kilogramlık bir oran demek. Bu ağırlık değerinin yüzde 40 önde yüzde 60 arkada olacak şekilde dağıtıldığını da vermeden geçmeyelim. 17 saniyelik bir tavan açma süresin olan modelde, 50 km/s hıza kadar bunu hareketli şekilde de yapmak mümkün olacak. Avrupa pazarında 175.838 euroluk fiyatla satışa sunulacağı açıklanan Huracan EVO RWD Spyder’ın ilk teslimatları bu yaz döneminde gerçekleştirilecek.

İLGİLİ HABERLER