reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Huracan STO

Lamborghini Huracan STO; pistten sokaklara yansıyan yeni güzellik

Gün içerisinde görüntüleri sızdırılan Lamborghini Huracan STO, özellikle aerodinamik geliştirmeleriyle meraklılarının dikkatini çekecek.

Lamborghini kasabasının uzun süredir beklenen yeni canavarı nihayet karşımızda. Huracan ailesinin bu zamana kadar hayata geçirilmiş en agresif modeli olarak karşımıza çıkarılan STO, markanın pistte elde ettiği dinamiklerin yasalara uygun hale getirilmiş en performanslı modelleri arasında. Super Trofeo yarışlarında elde edilen başarıları da onurlandıran Lamborghini Huracan STO, rakamsal verileriyle ise Evo modelini akıllara getiriyor. Motor bölümünde ailenin diğer üyelerinden bildiğimiz 5,2 litrelik V10’un kullanıldığı STO’nun 640 PS’lik güç ve 565 Nm tork değeriyle son kullanıcıya ulaştırılacağını görüyoruz.

Lamborghini Huracan STO teknik özellikleri

Super Trofeo Omologato olarak açılımı yapılan STO rozeti, Huracan dinamiklerini gövde ve altyapı olarak bambaşka bir noktaya taşıyor. Sürüş deneyimini de hissedilir oranda ileriye taşıyaca olan bu değişimler, aracın yere basma kuvvetini de artırıyor. Ön bölümde tampon ve hava girişlerinden başlayan bu çizgileri arka bölümde devasa bir kanat tamamlıyor. Tavana konumlanırılan ek panel de motorun soğutulmasına etki ediyor. Aerodinamik iyileştirmeler yalnızda görünen kısımlardan ibaret değil. Pist dinamiklerinden elde edilen tecrübeler ışığında, Huracan’ın alt bölümünde de revizyonlar yapılmış durumda. Lamborghini’nin patentli aktif aerodinamik teknolojisi “ALA” ise bu modelde kullanılmıyor. Tüm bu parçaların bir araya gelmesiyle yüzde 53 oranında daha iyi yere basma kuvvetinin elde edildiği etkileyici bir tablo karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2,09 kilogram başına 1 beygirlik güç/ağırlık oranı bulunan Huracan STO’nun performans verileri de görüntüsü kadar etkileyici. Açıklanan rakamlarda aracın 0’dan 100’e hızlanmasının sadece 3 saniye sürdüğünü görüyoruz. 0-200 değeri ise 9 saniye olarak resmiyet kazanıyor. Arkadan itişli altyapı üzerine kurulu olan Huracan STO’nun erişebileceği maksimum sürat ise 310 km/s. Yurt dışında veriler hariç 327.838 dolarlık etiket fiyatıyla alıcı bulacak olan STO’nun sipariş süreci tanıtımıyla birlikte başladı. İlk teslimatlar ise 2021’nin ikinci çeyreği içerisinde yapılacak.

İlginizi çekebilir

Lamborghini Huracan EVO Spyder