reklamı kapat

POPÜLER

Damon imzalı iki yeni elektrikli motosiklet: HyperSport SX ve SE

Damon imzalı iki yeni elektrikli motosiklet: HyperSport SX ve SE

Elektrikli motosiklet pazarı gelişmeye devam ediyor. Bu pazarın en yeni üyeleri ise Damon imzasını taşıyan HyperSport SX ve SE oldu.

Damon tarafından hazırlanan her iki elektrikli motosiklet modeli de firmanın HyperDrive platformu üzerine kuruluyor. Elektrikli motosikletler için hazırlanan bu platform, aktarıldığı kadarıyla tamamen elektrik özelinde sıfırdan tasarlanmış ve yüksek güvenlik ile performansı bir araya getiriyor. Bu bağlamda dikkat çeken modellerden HyperSport SX, “tahmini olarak” 20 bin dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olacak. Bu motosiklet teknik olarak baktığımız zaman 111 kW (150 beygir) gücünde. 15 kWh pil paketiyle yaklaşık olarak 241 km menzili bulunan motosiklet, SE ile beraber gerçekten çok ama çok modern görünüyor ve yarış motosikleti sınıfında yer alıyor. Bahsettiğimiz HyperSport SE ise daha altta yer alıyor ve 80 kW (108 beygir) gücünde. Bu model 11 kWh pil paketiyle 160 km kadar menzil getiriyor. Ortak olarak yüksek hızlı şarj desteği olan motosikletler, henüz tam olarak ne zaman yollara çıkacak bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Damon imzasını taşıyan en özel elektrikli motosiklet modellerinden birisi ise Hypersport

Hatırlamak adına Damon Hypersport, 150 kW (200 beygir) güç sunuyor ve tam 322 km/s hıza çıkabiliyordu. Yüksek hızda 322 km, normal sakin kullanımda ise tam 480 km menzili bulunan Hypersport, menzil konusunda pazarın en iyileri arasında yer alıyor. Sıvı soğutmalı 20 kWh pil paketi üstüne kurulduğu aktarılan elektrikli motosikletin, 2021 yılında çıkacağı aktarılan özel 25 sürümü tam 40 bin dolardan satılacak.

İlgili Video