reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

elektrikli motosiklet BlackBerry

BlackBerry ve ortağından gelişmiş elektrikli motosiklet

Eski adıyla Research In Motion, yeni adıyla da BlackBerry Limited, ilginç bir haberle gündemde. Bu haberin merkezinde bir elektrikli motosiklet var.

Advertisement

Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla BlackBerry ve Damon Motorcycles bir ortaklık kurmuş durumda. Bu ortaklığın meyvesi ise “Hypersport Pro Electric Superbike” isimli elektrikli motosiklet modeli olacak. CES 2020’de detaylandırılacak denilen model, paylaşılan ilk görsele bakılırsa etkileyici görünüyor. Güzel çizgilerin tercih edildiği model, temel olarak tek kişilik bir yarış motosikleti. Henüz performansa yönelik teknik detayları paylaşılmayan motosiklet, söylendiği kadarıyla uzun yıllardır geliştirilen BlackBerry’nin QNX işletim sistemini kullanıyor. Kamera, radar ve sensörler ile donatılan Hypersport, burada özel CoPilot uyarı sistemini taşıyor. Bu sayede motosiklet sürekli takip ile olası tehlikelere karşı sürücüsünü uyarabiliyor. Gerçekten çok gelişmiş bir kaza önleme sistemine sahip olduğu aktarılan elektrikli motosiklet, sürüşü hiç olmadığı kadar güvenli hale getirecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet pazarı büyüyor

Limitli sayıda üretileceği aktarılan BlackBerry ve Damon Motorcycles ortak çalışması Hypersport Pro Electric Superbike, henüz kaça satılacak ya da ne zaman satışa açılacak bilinmiyor. Bunların CES 2020‘yle beraber açığa çıkacağı söyleniyor. Birçok firmanın aktif olarak yer almak istediği elektrikli taraf, büyümeyi sürdürüyor. Her çıkan model daha gelişmiş özellikler taşıyor. Bu da motosiklet tutkunlarını sevindiriyor. Ancak elektrikli modellerin halen aşırı talep görmediğini belirtelim. Bu yüzden BMW bu alana beş yıl sonra gireceklerini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yeni modelleren APEX