reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO

OPPO’dan “yandan pop-up” kameralı telefon tasarımı

Akıllı telefon tarafının büyük isimlerinden OPPO, ilginç bir telefon tasarımıyla gündemde bulunuyor. Firma çok farklı düşünüyor.

Türkiye pazarında büyük işlere imza atan OPPO, alınan patentlerden ortaya çıktığı üzere “yandan pop-up” kameralı telefon tasarımı üzerinde çalışıyor. Biliyorsunuz günümüzde pop-up kameralar telefonların üstünde yer alıyor. OPPO’nun yaklaşımı ise bu kamerayı yan tarafa getirmek. Bu tasarım başta garip görünüyor ancak firmaya fayda sağlayacak gibi görünüyor. Çünkü bu tasarımda ön kamera ile arka kamera tek bir modülde bir araya geliyor. Bu da iç tasarım konusunda firmaya ciddi bir avantaj sağlayabilir deniyor. Alışmanın zaman alacağı görülen yandan pop-up kamera, 2020’de ciddi ciddi karşımıza çıkabilir izlenimi de oluşturuyor. Firma biliyorsunuz 2020’de ön kamerayı ekran altına almanın planlarını da yapıyor.

OPPO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO tarafından esas beklenen model Find X2 

OPPO Find X2, 2020 ilk çeyrekte geliyor ve çok merak ediliyor. Daha şimdiden ses getiren akıllı telefon, daha öne paylaştığımız üzere gücünü kesin olarak Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Bu açıdan çok güçlü olacak telefonun, özel tasarlanan Sony imzalı kamerasıyla da görüntüleme konusunda çok iddialı olması bekleniyor. Yine motorlu kamera yapısını benimseme ya da ön kamerayı ekran altına koyma ihtimali bulunan amiral gemisi, söylendiği kadarıyla 50W kablosuz hızlı şarj desteğiyle yolda bulunuyor. Kablolu şarjın ise en az 65W olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ekran altı kamera teknolojisi