reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO’dan kamera kurulumu şaşırtan telefon tasarımı

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden OPPO, dikkat çeken bir akıllı telefon tasarımıyla gündemde bulunuyor. Burada özellikle kamera kurulumu ilginç duruyor.

OPPO, akıllı telefon pazarının yenilikçi firmaları arasında yer alıyor. Yeni şeyler denemeyi seven firmanın, Çin merkezli olarak aldığı yeni patenti ortaya çıktı. Bu patenti alınan telefonun yukarıda da dediğimiz gibi en çok arka kamera kurulumu dikkat çekiyor. Ay’ın evrelerinden ilham alınarak hazırlandığı aktarılan bu kısımda kameralar ve flaş alıştığımızın çok daha dışında konumlandırılıyor. Böyle bir estetik dokunuşun pratikte bir faydası bulunmuyor. Ancak görünüş açısından farklı ve güzel duran bu kurulum, patent çizimlerinde üç farklı kameraya ev sahipliği yapıyor. Kameraların ve flaşın çevrelediği halkanın içinde ise büyük bir LED ışığın yer alabileceği tahmin ediliyor. Bunun video için olduğu düşünülürken, modelin kavisli olarak tasarlandığı da görülüyor. Bu akıllı telefonun satışa çıkıp çıkmayacağı ise elbette bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, 2020’de Find X2 modeliyle ses getirecek

OPPO Find X modelinin yenisi olacak OPPO Find X2, bildiğimiz kadarıyla 2020 ilk çeyrekte geliyor. Şimdiden ses getiren akıllı telefon, gücünü Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Bu açıdan çok güçlü olacak telefonun, özel tasarlanan Sony imzalı kamerasıyla da görüntüleme konusunda çok iddialı olması bekleniyor. Modelde ön kamera için bir ekran altı kamera teknolojisinin yer alamayacağı da aktarılıyor. Biliyorsunuz firmanın hali hazırda aktif olarak geliştirdiği bir ekran altı kamera teknolojisi yer alıyor. Ancak OPPO, yapılan resmi açıklamaya göre bu ekran altı kamera altyapısını Find X2‘de kullanmayacak. Firma bunun arkasındaki nedeni ise “seri üretim” olarak gösteriyor.

İlgili Video

Firmanın ekran altı kamera teknolojisi