reklamı kapat

POPÜLER

volkswagen

Yaprak dökümü; Volkswagen cephesi bu sene de yok!

Alman otomotiv devi Volkswagen, otomobil fuarlarına olan ilginin git gide azalmasının bir sonucu olarak şaşırtan bir karar verdi.

Otomotiv sektörü için geleneksel otomobil fuarları hayati bir önem taşıyordu. Markalar için yeni modellerini gösterme ve diğer üreticilere adeta bir gövde gösterisi yapma fırsatı oldukça değerliydi. Tüketici cephesinde de bu fuarlar beklenen birer etkinlik olarak görünüyordu. Araç almak isteyen çoğu kişi yeni modelleri önce burada görür ve gelecek planlaması yapardı. Herhangi bir otomobil almayacak on binlerce otomobil sever de fuarlara katılım sağlar etkinliklerin daha verimli ve eğlenceli geçmesini sağlardı. Ancak maalesef bu durum değişti. Otomobil fuarlarına olan ilgi dünya çapında azaldı. Artan masraflar ve katılımın yıldan yıla az olması üreticileri fuarlara katılım yapmamaya itiyor. Bir markanın böylesine dev organizasyonlara katılım göstermesi ciddi bir mali yük. Şirketler bu yük yerine tasarruf ettikleri paraları araştırma ve geliştirmeye harcıyorlar. Bunun son örneği de Volkswagen cephesinden geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, 2020 Paris Otomobil Fuarı’na katılmayabilir

Sektörün önemli fuarlarından biri olan Paris Otomobil Fuarı bir çok otomobil üreticisi için es geçilecek bir durak olarak açıklanmıştı. 2018 yılında Jeep, Bentley, Nissan, Subaru, Mini, Opel, Volvo, Fiat, Mazda, Mitsubishi, , Ford ve Alfa Romeo gibi dev markalar bu fuara katılım göstermemişti. Son gelen haberlere göre yaprak dökümü bu sene de devam edecek gibi gözüküyor. Alman üretici Volkswagen cephesinden 2020 Paris Otomobil Fuarı için kısa bir açıklama geldi. Markanın yönetim kurulu üyesi  Jurgen Stackmann ” Paris fuarına muhtemelen katılmayacağız.” dedi.

İlginizi çekebilir

KIA Futuron