reklamı kapat

POPÜLER

İnanılmaz değişim: 1996 model Kartal offroad aracına dönüştü

İstanbul’da ikamet eden Muhammed Taşçı isimli bir otomobil sever baba yadigarı olan 1996 Kartal aracını adeta yeniden yaratarak bir offroad aracına çevirdi.

İstanbul Pendik’de eşine benzerine zor rastlanacak bir olay yaşandı. Muhammed Taşçı bir otomobil sever babasından ona hatıra kalan 1996 model Kartal‘a uzun süredir gözü gibi bakıyordu. Offroad sporuna da ilgili bulunan Taşçı, bu yadigar aracı bir projeye çevirmek istedi. Öncelikle sağlam bir offroad aracı için gerekenleri araştırdıktan sonra kolları sıvayan Taşçı, aracın şasisini güçlendirdi. Engebeli arazilerden rahat geçebilmek için yeni amortisör ve dev lastikler takılmasının ardından deneme sürüşlerine çıktı. Aracın kalan eksikleri de kısa bir süre içinde giderilmesinin arından Taşçı sık sık araziye çıkar bir hale geldi. Yolda görenlerin meraklı bakışlarından kurtulamayan “1996 model Kartal” sık sık fotoğraf çekmek isteyenler tarafından durduruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyada eşi benzeri olmayan bir Kartal

Aracın sahibi Muhammed Taşçı değişim süreci ile ilgili,“Araç babamdan yadigardı, eşsiz bir şey yapmak istedim. Off-road sporuna merakım vardı. Aracımızı off-road haline çevirdim. Beğendiler aracı. Bu sefer de 4×4 yapalım dedik. Şu anda eşi benzeri olmayan bir hale getirdik. Sürekli off-roadlara çıkıyoruz. Bu, otomobil olarak geçen bir araçtı. Biz bunu 4×4 SUV yaptık. Biz bu arabayı başka bir şasi üzerine koymadık, kendi şaselerini güçlendirerek yaptık.” dedi.

İlginizi çekebilir

KIA Futuron