reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tiguan

Arazi meraklıları için yeni versiyon; Volkswagen Tiguan Offroad

Arazi dinamiklerinde işe yarayacak ufak değişimleri beraberinde getiren Volkswagen Tiguan Offroad, Almanya’da kullanıcılarla buluşmaya başladı.

Rekabetin en sert geçtiği sınıflardan birinde varlığını sürdüren Volkswagen Tiguan, kısa süre önce elde ettiği yeni versiyonla 7 kişilik bir SUV haline getirildi. Kullanıcıların ilgisini çekmek ve yeni çeşitlilikler yaratmak adına benzer felsefeler üzerinden versiyon geliştirmesine gitmeye devam eden markanın sıradaki hedefindeyse arazi meraklıları var. Aileye “Offroad” adını verdiği yeni bir seçenek dahil eden Volkswagen, direksiyonu asfalttan çıkmak için kıracaklara işlevsel bir model yaratma iddiasında. İlk kez Moskova’da sahne alan otomobili dört tekerlekten çekişli üst paket üzerine oluşturduğunu gördüğümüz geliştirme ekibi, yaklaşma ve uzaklaşma açısı gibi önemli bölgelerde de ileri gitmeyi ihmal etmemiş.

Neler değişiyor?

Offroad paketinin beraberinde getirdiği ilk değişimler aslında kendisini hemen ele veriyor. Diğer versiyonlarda görmediğimiz tampon değişimleriyle başlayan dokunuşlar, koruma demirleriyle de desteklenmiş durumda. Standart olarak 18 inçlik jant seti, lastikler ve tamponlarla birlikte Tiguan’ın yaklaşma açısı 24 derece dolaylarında. Kullanıcıların dilerlerse jant ebatlarını 20 inçe kadar büyütebiliyor olması opsiyonlar arasında. Mavi, gri ve beyaz gibi temellerin farklı versiyonları üzerine toplamda 6 farklı renk seçeneğine sahip olan Tiguan Offroad’da; siyah tavan barları, kaplama aynalar ve yan paçalık de görünüme etki eden parçalar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpit bölümüne geldiğimizde standartların çok fazla dışında değişimler görmüyoruz. Kullanıcıların muhattap olduğu pek çok noktasında deri kaplamanın kullanıldığı otomobilde, alüminyum eklemeler ve paslanmaz çelik pedallar standart olarak geliyor. İşin sürüş kısmındaya bizleri üç farklı seçenek karşılıyor. Asfalt, Arazi ve Kar olarak nitelendirebileceğimiz bu modlar farklı sürüş koşullarına göre farklı dinamikleri sunmakla görevli. Pek çok standart elektronik desteğe sahip olan versiyonda; özel navigasyon sistemi, dijital sürücü ekranı, çekici asistanı ve adaptif şasi kontrolü gibi ekipmanlar ise ekstra ücret karşılığında araca dahil edilebiliyor. Almanya’da hem dizel dizel hemn de benzinli motor seçenekleriyle satın alınabilecek olan Volkswagen Tiguan Offroad’un başlangıç fiyatıysa yaklaşık 41.000 euro.

İlginizi çekebilir

SUV ürün gamının en yeni üyesi Volkswagen T-Cross