reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tiguan

Yeni jenerasyon Volkswagen Tiguan geleceği için önemli bilgiler ortaya çıktı

Kısa süre içerisinde ürün gamının en önemli modellerinden biri hale gelen Volkswagen Tiguan, yeni jenerasyonuyla bir devrime merhaba diyecek.

Markasının son dönemlerde en çok satan modelleri sıralamasında başı çeken Volkswagen Tiguan için köklü bir değişiklik kapıda. 2007 yılında başlayan macerasında iki jenerasyon geride bırakan bu önemli model için üçüncü jenerasyon hazırlıkları devam ediyor. Süreç içerisinde Allspace de başta olmak üzer oldukça farklı versiyonlarla satışa sunulan Tiguan’ın, global pazarda sadece 2018 yılında 850.000 adet sattığını kaynaklarda görmek mümkün. Hal böyle olunca da, marka içerisindeki çalışmaların önem seviyesi bir adım daha yukarıya çıkıyor. AutoExpress kaynaklı olarak servis edilen önemli bilgiler, 2022 itibarıyla satışa sunulması beklenen modelde devrimsel değişimin karşımıza çıkacağını gösteriyor. Özellikle tasarım konusunda bambaşka bir yaklaşıma vurgu yapan detaylarda, Coupe formunun tercih edileceği detayı kenara not edilmesi gereken satır başları arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Golf, Volkswagen Tiguan için aydınlatıcı olacak

Volkswagen tasarım müdürü Klaus Bischoff önderliğindeki ekibin titizlikle yürüttüğü yeni tasarım oluşturma süreci daha agresif hatlar üzerine oluşacak gibi görünüyor. Elektrikli ID ailesinden de izler görebileceğimiz yeni yüzle birlikte, köşeli formlara veda edileceği de detaylar arasında dikkatimizi çeken noktalar arasında. Bunun en yakın örneğini ise SEAT’ın büyük ilgi gören konsept projesi olan Formentor‘da görmüştük. MQB platformu üzerine geliştirilme süreci devam edecek olan Tiguan’ın Coupe formlu yapıyla birlikte bagaj alanından feragat edip etmeyeceği sorusu da ilk andan itibaren akıllara gelebilir. Nitekim Audi Q3 Sportback ile birlikte bagaj kapasitesindeki gerilemenin 674 litreden 530 litreye gerileceğini görmüştük. Bu cephede ise bu değişime rağmen 470 litre seviyelerindeki kapasiteden çok fazla bir kayıp yaşanmayacağına dair bilgiler masada karşımıza çıkıyor. Yeni jenerasyon Golf’ün tanıtılmasıyla birlikte motor seçenekleri ve elektronik destekleri konusunda da fikir sahibi olabileceğimiz Tiguan, başarısını devam ettirme konusunda çok daha iddialı olacak gibi.