reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android

İlginç gelişme: Netflix, Android kullanıcılarının fiziksel aktivitelerini izliyor!

Kulağa tuhaf gelse de bir test için Netflix uygulamasının Android kullanıcılarının fiziksel aktivitelerini izlediği ortaya çıktı.

Netflix, diğer tüm teknoloji şirketleri gibi, sunduğu içeriğin kalitesini ve özelliklerini geliştirmek için kullanıcılarıyla ilgili birçok veri topluyor. Kısa süre önce bu bağlamda Android kullanıcılarının fiziksel aktivitelerini takip ettiği ortaya çıkan Netflix’in, kullanıcıların hareket halindeyken izleme kalitesini yükseltmek için bu izlemeyi yaptığı söyleniyor. Bu kapsamda Netflix tam olarak Fitbit gibi kullanıcıların her aktivitesini izlemiyor. Testin detayları ilk olarak bir güvenlik araştırmacısının Android cihazındaki Netflix uygulamasının fiziksel aktivite verilerine erişmek istemesiyle ortaya çıktı. Netflix’in hareket halindeyken kullanıcıları izlemesi biraz tuhaf olsa da bu konuda platformun çok mantıklı durmasa da bir gerekçesi var gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, video kalitesini bu şekilde nasıl yükseltecek henüz tam olarak anlaşılamıyor

Platform, The Next Web‘e “Üyelerimize daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli olarak bazı testler yapıyoruz” diyor. Kullanıcıların izlenmesine dair açıklamasında ise firma, “Bu kullanıcının fiziksel aktivitelerini izlemek, yoldayken video oynatma kalitesini nasıl artırabileceğimizi görmek için yapılan bir testin parçasıydı. Yalnızca bazı abonelerin hesapları testte ve şu anda herkes için kullanıma sunma planlanımız yok.” dedi. Netflix, Android kullanıcılarını fiziksel aktivitelerini izleme kapsamında adım sayımlarını veya yürürken, bisiklet sürerken ya da araçlarını kullandıkları sırada uygulamaya girip girmediğini takip eden Android Q özelliğini kullanıyor.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Türkiye Ağustos 2019 ajandası