reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix uygulaması için ortaya çıkan yenilikler

Mobil uygulamasını geliştirmeye devam eden Netflix, beklenen özelliklerden birinin test sürecine başlamış gibi görünüyor.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, uygulamasını iki yeni özellikle geliştirmeye hazırlanıyor. Bu özelliklerden biri testlerine nisan ayında başlandığını geçmişte yazdığımız rastgele izleme özelliği. Bu özellik henüz tüm kullanıcılarla buluşmuş değil, şimdilik bazı Android kullanıcıları tarafından erişimi bulunuyor. Dizilerin menü kısayoluna taşınan özellik yeni konumunda daha rahat bir kullanım sunuyor. Menü kısayolu ise yeni arayüz eklemelerinden biri. Test edilen arayüzde ana sayfa üzerinde yer alan dizilerin sağ alt tarafında üç nokta şeklinde menü kısayolu yer alıyor. Buradan içeriğin sayfasını açmadan hızlı işlemler gerçekleştirilebiliyor. İçeriklerin sayfasına yönlendiren bilgi seçeneği “i” ise sola alınmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix arayüzüne eklenen “listeden çıkar” seçeneği

Menü kısayolunda dikkat çeken tek şey yeni düzenleme ve rastgele izle seçenekleri değil. Aynı zamanda “İzlemeye Devam Et listesinden çıkar” seçeneği de uygulamaya dahil oluyor. Böylece yarım bıraktığınız ve bir daha izlemeyi düşünmediğiniz film ve diziler sürekli olarak arayüzde karşınıza “Devam Et” uyarısıyla çıkmıyor.

Bu yeni arayüz tasarımı ve özelliklerin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı bilinmiyor. İlk olarak Android kullanıcılarıyla buluşması muhtemel özellikler için iPhone ve iPad kullanıcıları daha uzun süre beklemek durumunda kalabilir.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası