reklamı kapat

POPÜLER

Netflix, RTÜK

Netflix güncellemesiyle gelen “hatırlatma” özelliği

Netflix kütüphanesini geliştirmeye devam ediyor. Yeni özellik sevdiğiniz dizilerin çıkış tarihini kaçırmamanız için geliştiriliyor.

Netflix kütüphanesine her ay yeni içerikler ekleniyor. Lisanslı yapımlarla beraber orijinal dizi ve filmler ayın kendilerine ayrılan günlerinde kütüphanedeki yerini alıyor. Ancak tüm bu içerik yoğunluğu içinde hangi yapımlar ne zaman geliyor takip etmek pek de kolay olmuyor. Hal böyle olunca bazen büyük heyecanla beklediğiniz dizinin yeni sezonunu dahi gözden kaçırabiliyorsunuz. Neyse ki Netflix’in yeni arayüzü bu soruna bir çözüm üretmeyi başarıyor. Variety‘nin özel haberine göre platforma “Gelecek yapımlar” kısmı ekleniyor. Ancak bununla da kalmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix yeni özellik

Netflix “hatırlatma bildirimi” oluşturuyor

Platformun halihazırda “Yeni çıkanlar” diye ayrı bir sekmesi bulunuyor. Android’de de benzer bir “Yakında” bölümü yer alıyor. iOS’te test aşamasında olan özellik akıllı televizyon, yayın cihazları ve oyun konsolları içinse bildirimleri beraberinde getiriyor. “Bu hafta geliyor” başlığı altında o hafta yayınlanacak olan yapımları sıralayan bölümde yapımın fragmanı yer alırken; “Hatırlat” seçeneği beliriyor. Bu hatırlatma seçeneği sayesinde beklediğiniz içerik yayınlandığında size bildirim geliyor. Böylece en sevdiğiniz dizilerin yeni sezonlarının yayınını kaçırmayacağınız gibi, haftalık olarak gelecek içerikleri de görebileceğiniz için yeni içerikleri keşfetmek kolaylaşıyor. Yeni özelliğe uygulamanın sol tarafında yer alan kısayol çubuğundan erişilebiliyor. Buradaki “Takvim” simgesi, o hafta yayınlanacakları listeliyor.

Kullanıcı deneyimini artırmaya devam eden platformu önümüzdeki dönemde çetin bir rekabet bekliyor. Kullanıcıların platformda geçirdiği zamanı artırmaya çalışan Netflix, olabildiğince kolay bir etkileşimle, yeni içerikleri her daim göz önünde tutmak istiyor. Özellik akıllı televizyon, yayın cihazları ve oyun konsolları için kademeli olarak dağıtılmaya başlamış durumda.

İlginizi çekebilir

Netflix’in ağustos 2019 ajandası