reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix masaüstü için faydalı bir özellik test ediyor

Netflix, yakın zaman önce yeni bir özelliği test etmesiyle gündeme geldi. Bu yeni görünen özellik genel olarak oldukça faydalı duruyor.


Netflix kısa süre önce abonelik ücretlerine zam yaptığını duyurmuştu. Firma bu haber daha tazeliği korurken yeni bir özelliği test etmesiyle gündeme geldi. Popüler platform masaüstünde “resim içinde resim” olarak adlandırabileceğimiz bir özelliği aktif olarak test ediyor. Bu özellik, kullanıcıların tarayıcıda izlediği içeriği ufak bir pencere haline getirmesine imkan tanıyor. Resim içinde resmi video oynatıcı özelliği, birden fazla sekmede çalışan aynı zamanda da favori dizisini izlemek isteyenler için oldukça faydalı görünüyor. Açılır oynatıcıyı kullanmak için kullanıcıların ekranın altında yer alan küçük simgeye tıklaması yeterli oluyor. Yeni pencere istenildiği gibi yeniden boyutlandırılabiliyor ve istenilen yere konumlandırılabiliyor. Ancak belirtmekte fayda var, bu özelliği kullanmaya başlarsanız, alt yazı ile izlediğiniz içeriklerin alt yazıları bu küçük oynatıcıda yer almayacak.

netflix-1

Netflix süreci test ettiğini açıklıyor

Engadget’ta yer alan habere göre, bazı kullanıcılar bu test özelliğini ayın başından bu yana görüyor. Yani bu özellik bir süredir aslında test ediliyor. Testler başarılı olursa bu özelliğin Windows, Mac ve iOS cihazlara güncelleme üzerinden geleceği söyleniyor. Konu hakkında Engadget‘ın attığı mail’e Netflix, “sadece test ediyoruz” şeklinde bir geri dönüş yapıyor. Firma sürekli yeni şeyler test ediyor ve özellik kullanıma çıkmadan detaylı bilgiler vermekten kaçınıyor.

İlginizi çekebilir

Netflix – Criminal Oyuncu Kadrosu Duyurusu