reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube’dan masaüstünde çok beğenilecek yeni özellik

Google‘ın sahibi olduğu dünyanın en büyük video platformu YouTube, masaüstünde güzel bir özelliğin testine başladı. Mobilde uzun süredir yer alan bu özellik, gerçekten kullanışlı duruyor.

YouTube‘un iOS ve Android sürümlerinde PiP (Picture-in-Picture) özelliği uzun süredir bulunuyor. Fotoğraf içinde fotoğraf ya da resmi içinde resmi olarak geçen bu mod, kişilerin video penceresini ufaltarak sayfanın istediği bir bölüme koymasına imkan tanıyor. Bu sayede video izlenirken arkada gezilebiliyor ve bu da yeri geldiğinde oldukça kullanışlı oluyor. İşte Google şimdi bunu masaüstü tarafında test ediyor. Çok ufak bir kitlede görülen özellik, mobil tarafla benzer şekilde çalışıyor. Hem Chrome hem de Safari üzerinde çalıştığı belirtilen PiP modu, videoların bu ufak pencerede kontrol edilmesine de imkan tanıyor. 9to5Google’ın görsellerine göre ufak pencerede de olunsa video ileriye alınabiliyor, durdurulabiliyor ya da kolayca geçilebiliyor. Herkese ne zaman geleceği henüz bilinmeyen modun, sadece paralı YouTube Red abonelerine özel olabileceği de söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube

YouTube’un bu özelliği Opera’da var

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından Opera, PiP modunu uzun süredir yerleşik olarak her video penceresi için sunuyor. Yani özelliğin resmi olarak gelmesini beklemek istemeyenlere sağlam bir çözüm hali hazırda bulunuyor.

İlgili Video

Netflix uzaya çıktı!