reklamı kapat

POPÜLER

youtube

YouTube’un mobil uygulaması uzun zamandır beklenen bir özelliğe kavuşuyor

Video platformu YouTube‘u geliştirmek ve daha kullanışlı hale getirmek için hepimizin parlak birçok fikri var. Fakat söz konusu YouTube’un mobil uygulaması olduğunda bazen sadece var olan özelliklerin buraya da getirilmesini bekliyoruz. Sonunda bu özelliklerden biri YouTube mobili tercih edenlerin kullanımına sunulacak.

Temelde hepimizin YouTube uygulamasında görmek istediği asıl özellik bambaşka. İstiyoruz ki YouTube’u kullanırken uygulama arka planda da çalışmaya devam etsin. Fakat bu özellik ücretli bir servis olan YouTube Red‘e özgü. Dolayısıyla arka planda çalışma özelliğinin daha uzun süre duyurulacağını pek sanmıyoruz.

Meşhur video platformu uzun süredir masaüstü kullanıcılarının hizmetinde olan oldukça temel bir özelliği mobil versiyona getirdiklerini duyurdu. Bundan sonra YouTube’u telefonlarımızda kullanırken videonun hızını ayarlayabileceğiz. Her ne kadar genelde videoları normal hızda seyretmeyi tercih etsek de, kimi zaman bu özellik fazlasıyla faydalı olabiliyor. Görüntülerin normalden yavaş akması sayesinde detaylara yakından bakma fırsatı buluyoruz. Normalden hızlı akması ise aceleyle video içinde özel bir anı aradığımızda hayat kurtarıcı olabiliyor.

Doğrusu YouTube böyle temel bir özelliği mobil uygulamasına getirmek için geç kalmıştı. Umarız gelecekte YouTube’u arka planda çalıştırabileceğimiz günler de gelir.