reklamı kapat

POPÜLER

youtube

YouTube Red Türkiye’de! İşte fiyatlar

YouTube‘un ücretli servisi YouTube Red‘in Türkiye fiyatları nihayet belli oldu. Kullanıcılara avantajlı bir deneyim sunan uygulama Türkiye’de de yavaş yavaş kullanıcılara dağıtılmaya başlanıyor.

YouTube’un mobil uygulamasının sayfası güncellendi. Bir süredir sayısız ülkede hizmet veren ücretli YouTube Red servisi, Türkiye’de kullanıma sunulmaya başlandı. Her ne kadar servisin internet sitesinde bazı kullanıcılar için henüz Türkiye’de kullanılamadığı belirtilse de, popüler video platformunun uygulama sayfasına Red fiyatları yansımış durumda. Aylık 34,99 TL ve 44,99 TL olmak üzere iki farklı fiyat seçeneği karşımıza çıkıyor. Açıkçası fiyatların pek çok kullanıcıyı düşündüreceğine inanıyoruz. Şimdilik kısıtlı sayıda kullanıcıda kendini gösteren Red versiyonu ise birkaç gün içinde tüm kullanıcılarla buluşacaktır. iOS mağazasında fiyatları görünen ürünün Google Play mağazasında fiyat bilgisi tüm kullanıcılar için güncellenmemiş gibi görünüyor. 3 aylık ücretsiz deneme sürümü olan servis, kullanıcılara pek çok avantaj sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube red

YouTube Red nedir?

Aylık servisin özellikleri ise kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden oluşuyor. Öncelikle videolardaki reklamlardan tamamen kurtuluyorsunuz. Red kullanıcıları, platformdaki videoları reklamsız olarak izliyor. İkinci önemli özellik ise çevrim dışı kullanım imkanı sunması. Videoları indirip daha sonra çevrim dışı olsanız dahi izleyebiliyorsunuz. Videoları arka planda oynatmak da mümkün ancak bunun mobil uygulama için geçerli olduğu belirtilmiş. Pek çok kullanıcının istediği arka planda müzik çalma ise yine Red servisinin sağladığı özellikler arasında yer alıyor. YouTube Music uygulaması sayesinde müzikleri arka planda çalabiliyor, çevrim dışı dinleyebiliyorsunuz. Tabii bu uygulamanın henüz Türkiye’de yer almadığını ekleyelim. Şimdilik buradaki Red kullanıcıları Music uygulamasından faydalanamıyor. Bir de tabii orijinal içerikler var. Red servisine sahip olan kullanıcılar YouTuber’ların hazırladığı Red kullanıcılarına özel serileri izleyebiliyor.