reklamı kapat

POPÜLER

YouTube videoları Emmy’ye aday oluyor

Yeni medya araçlarının klasik medya üzerindeki baskısı gün geçtikçe artıyor gibi görünüyor. YouTube’un ücretli özel içerik sunduğu YouTube Red platformu ile sosyal ağ sıfatının genişlemesinin klasik medyaya yansımaları da gerçekleşmeye başladı. Öyle ki 2016 yılı Emmy Ödülleri‘nde YouTube şovları için ayrı bir kategori oluşturulacak.

Hollywood Reporter‘ın haberine göre Akademi başkanı ve CEO’su Bruce Rosenblum, kuruluşun diğer platformlarda oluşturulan içeriklerin etkisini fark ettiğini belirtiyor. Maker Studios, Fullscreen, Crackle, Awesomeness TV, YouTube Red ve Adult Swim gibi kuruluşların içeriklerinin değerlendirileceği adaylıklarda seriler en az altı bölüme sahip olmalı ve bölümler maksimum 15 dakikalık bir süreyle yayınlanmalı.

Yani uzun lafın kısası 23 Temmuz’da 68’incisi gerçekleşecek Emmy Ödülleri’nde başta PewDiePie olmak üzere özel içerik üreten internet ünlüleri de ödül kazanabilir. Daha önce YouTube’un yeni nesil için televizyonun yerini aldığından bahsetmiştik, Emmy Ödülleri’ne de dahil olması bunun yavaş yavaş daha genel bir topluluk tarafından da kabul edildiğini gösteriyor.