reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones final sezonundan rekor Emmy adaylığı

Final sezonuyla izleyiciler tarafından yerden yere vurulan Game of Thrones Emmy Ödülleri’nde rekor adaylık elde ederek herkesi şaşırttı. Üstelik adaylık elde edilen kategoriler gerçekten ilgi çekici.

Aslına bakarsanız HBO kanalının Game of Thrones’un final sezonuyla Emmy Ödülleri’nde aday olmak üzere başvuru yaptığını uzun zaman önce öğrenmiştik. Hatta başvurulan kategoriler arasında en iyi bölüm, en iyi senaryo ve en iyi yönetmenlik gibi iddialı kategorilerin yer alması alay konusu olmuştu. Dün akşamki duyuruyla birlikte Emmy Ödülleri’ne 2019 senesinde adaylık kazanan yapımlar netlik kazandı. Açıklanan kategorilere baktığımızda Game of Thrones’un tam 32 adaylık elde ettiğini görüyoruz. Elde edilen bu adaylıklarla birlikte dizi bir Emmy rekorunu ele geçirmiş oldu. Emmy Ödülleri’nde tek seferde en fazla adaylık kazanan dizi olarak adını tarihe yazdırdı.

Game of Thrones adaylıkları

Dizinin ekibinden Kit Harrington, Emilia Clarke, Lena Headey, Sophie Turner, Maisie Williams ve Gwendoline Christie oyunculukla bağlantılı kategorilerden aday gösterildi. Bunun dışında en iyi yönetmenlik, en iyi drama dizisi gibi iddialı alanlarda da adaylık kazanarak internet dünyasını şaşırttı. Öte yandan Game of Thrones Emmy Ödülleri’nde şimdiye kadar toplamda 161 adaylık elde ettiğini belirtelim. Bunca adaylık içinden 47 ödülün de sahibi oldu. Bu sebeple onun Amerikan televizyonunda en fazla Emmy kazanan dizi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı