reklamı kapat

POPÜLER

Agents of SHIELD

Agents of SHIELD’dan Avengers Endgame’e “zaman yolculuğu” ayarı

Marvel Sinematik Evreni’nde geçen Agents of SHIELD, Avengers Endgame’in zaman yolculuğu kurallarını baştan yazıyor. Bu durum hayranlar tarafından “ayar vermek” olarak yorumlandı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame filminde her şeyi değiştiren zaman yolculuğunun bulunması olmuştu. Kahramanlarımız geçmişe giderek sonsuzluk taşlarını yeniden topladı ve kaybolanları geri döndürmeyi başardı. Fakat bunu yaparken açıklanan zaman yolculuğu kuralları izleyicilerin kafasını karıştırdı. Diğer bilim kurgu filmlerinin mantığından uzak bu açıklama kimileri tarafından çok beğenilmedi. Görünen o ki Agents of SHIELD’ın yazarları da bu kategoride yer alıyor.

Agents of SHIELD ve Avengers Endgame farkı

Agents of SHIELD’ın altıncı sezon dokuzuncu bölümünde zaman yolculuğu konusu bir kez daha gündeme geliyor. Collision (Part 2) adı veriken bölümde Deke zaman yolculuğu sonrasında dedesi olan Fitz’in yanına geri dönüyor. Ardından zaman yolculuğu konusunda şu sözleri sarf ediyor: “Çok övünmek istemiyorum çünkü zaman yolculuğu konusundaki tartışmayı senin diğer versiyonunla yaşamıştım, fakat şunu söyleyebilirim ki çoklu evren teorimde haklıydım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normalde Avengers Endgame zaman yolculuğuyla geçmişi değiştirmenin mümkün olmadığını söylemişti. Geçmişe gidip yaptığınız şeylerin farklı bir zaman çizgisi yarattıği ifade edilmişti. Agents of SHIELD dizisinin son bölümünde ise Deke bambaşka bir zaman yolculuğundan bahsediyor. Hem bir şeyleri değiştirmeyi başarıyor, hem de çoklu evren teorisini doğruluyor. Dolayısıyla Marvel Sinematik Evreni’nin kendi içinde bile zaman yolculuğu konusunda tekil bir kural yok gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı