reklamı kapat

POPÜLER

Mysterio

Spider-Man Far From Home’da vazgeçilen Mysterio kararı

Spider-Man Far From Home filminin senaristleri başta değerlendirdikleri ancak sonradan vazgeçtikleri enteresan Mysterio kararını anlattı. Bu değişiklik yapılmasa Marvel’da Gizli İstila’nın ayak seslerini duymaya başlayacaktık.

Marvel Sinematik Evreni’nde geçen son film olan Far From Home’da Mysterio izleyicilerin gönlünü çalmayı başardı. Onun bitmek bilmeyen numaraları filmin en büyük sürprizlerine dönüştü. Fakat görünen o ki Mysterio’nun çok farklı olma ihtimali de gündeme gelmiş. Filmin senaristleri olan Chris McKenna ve Erik Sommers başta Mysterio’yu Skrull yapmayı düşündüklerini fakat daha sonra bundan vazgeçtiklerini açıkladı.

Değişen Mysterio kararı

Erik Sommers: Filmin senaryosunun ilk aşamalarında Mysterio’nun Skrull olduğu bir süreç vardı. Aslında hikayenin Skrullarla dolu farklı pek çok versiyonu oldu. Oturup izleyicileri nereye kadar kandırmaya devam edeceğimizi ve ortaya çıkan gerçeklerin hangi noktaya kadar eğlenceli olacağınjı konuştuk. İzleyiciler bizi öldürmeye karar vermeden neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Mysterio’nun Skrull olması durumunda bu onun hikayesini tamemen değiştiriyordu.

Chris McKenna: Hikayenin bu versiyonunu oturup senaryo olarak yazmadık fakat üzerine düşündüğümüz bir fikir oldu. Aslında pek çok farklı ihtimali düşündük. Jon Watts, Marvel ve Amy Pascal’ın şirketiyle bir araya gelip çok fazla fikri değerlendirdik. Filmlerin başlangıç aşamaları tam da böyle ilerliyor. Birçok şey konuşuluyor ve sonunda başlangıçta düşündüğünüzden farklı bir yol çiziliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer Mysterio Skrull olsaydı, Marvel Sinematik Evreni‘nde Gizli İstila söylentileri iyice ayyuka çıkacaktı. Fakat Marvel’ın bu hikayeyi ele almaya niyeti yok gibi görünüyor. Üstelik Mysterio’nun bu haliyle çok daha başarılı olduğunu söylememiz gerekiyor. Özetle ekip doğru kararı almış gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı