reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Snapdragon 855 Plus
Xiaomi Redmi Snapdragon 855 Plus

Xiaomi ve Redmi’den heyecanlandıran Snapdragon 855 Plus açıklaması

16 Temmuz 2019

Kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 855 Plus, birçok yeni cihazda kendisine yer bulacak. Bunlardan birisi de Xiaomi ve alt markası Redmi olacak.

Snapdragon 855 Plus, ana Kryo 485 CPU çekirdeğinin 2.84 GHz’den 2.96 GHz hızına çıkarılması ve Adreno 640 GPU biriminin yüzde 15 oranında hızlandırılmasıyla performans çıtasını artırmaya hazırlanıyor. Bu 7 nm üretim sürecinden çıkan işlemcinin ilk olarak Asus ROG Phone 2’de yer alacağı biliniyor. Ancak sürece Xiaomi ve alt marka Redmi de kayıtsız kalmayacak. Xiaomi’nin yeni işlemciyi çok merak edilen amiral gemisi Mi Mix 4’e koyacağı tahmin ediliyor. Burada heyecan yaratan isim ise kesinlikle Redmi oluyor. K20 Pro gibi fiyat performans oranı çok yüksek bütçe dostu telefonlar hazırlayan firma, Snapdragon 855 Plus işlemciye sahip en uygun fiyatlı bir model karşımıza çıkaracak deniyor. Bu arada Türkiye’de çok aktif olmamasına rağmen Realme firmasından da Snapdragon 855 Plus’a sahip bir telefonun geleceği ortaya çıkanlar arasında bulunuyor.

Xiaomi Redmi Snapdragon 855 Plus
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ve Redmi imzalı Snapdragon 855 Plus telefonlar merak uyandırıyor

Peki bu cihazlar ne zaman geliyor? Şimdilik bu konuda bir açıklama yok. Ancak yeni cihazların 2019 bitmeden raflardaki yerini alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Başka firmaların da bu yeni ve güçlü işlemciyi taşıyan amiral gemileriyle karşımıza çıkması bekleniyor. 2020 içinse Apple A13 Bionic ile yarışacak çok daha performanslı Snapdragon 865 üzerinde çalışılıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamerası işte tam da böyle test ediliyor