reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi X

Bütçe dostu Redmi amiral gemisi için yeni resmi açıklama

Xiaomi markası Redmi, yeni modeliyle alakalı açıklamalarına devam ediyor. Bu sefer yapılan açıklama sızıntılar ile ters düşüyor.

Hatırlarsınız dün bir poster ortaya çıkmış ve beklenen amiral gemisinin Redmi X şeklinde isimlendirileceği görülmüştü. Ancak şirketin başındaki isim Lu Weibing, amiral gemilerinde bu ismi kullanmayacaklarını açıkladı. Model için “daha iyi bir isim” bulacaklarını belirten Weibing, ortaya çıkan tasarım hakkında ise bir yalanlama yapmadı. Bu açıdan model gerçekten iddialı bir tasarıma geliyor. Ön kamerası gövdeden çıkan telefon, böylelikle bir ekran çentiğine ya da deliğine sahip değil. Çerçeveleri oldukça ince olan akıllı telefon, biyometrik giriş için yüz tanıma kullanacak gibi görünüyor. Çünkü sızan posterde bir parmak izi sensörü görünmüyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alan amiral gemisi, 450 – 500 dolar seviyesinde raflardaki yerini alacak gibi duruyor. Gelen sınırları teknik bilgilere göre model 6,39 inç 2340×1080 piksel LCD ekran üzerine kuruluyor ve arkasında 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel üçlü kamera taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Redmi markasıyla büyük kitlelere ulaşıyor

Xiaomi artık kendi modellerinin “ucuz Çin telefonu” olarak anılmasını istemiyor. Bu açıdan gelecek Xiaomi telefonların daha pahalıya satılacağı “resmi” olarak açıklanıyor. İşte bu noktada Redmi devreye giriyor. Fiyat performans oranı çok yüksek bütçe dostu modelleri artık direkt olarak Redmi’den gelecek. Redmi Note 7 ve Note 7 Pro bunun en güzel örnekleri konumunda yer alıyor.

İlgili Video