reklamı kapat

POPÜLER

UBER, JUMP ile e-bisiklet paylaşımına başladı

UBER‘in geçen yıl satın aldığı e-bisiklet markası JUMP, UBER uygulaması üzerinden kullanılmaya başlandı. UBER paylaşımlı e-bisiklet işine, geçen yılın nisan ayında girmişti.

Bisiklet paylaşım şirketi satın alan UBER resmi olarak bisiklet paylaşımını Brüksel’de 500 e- bisiklet ile başlattı. Kullanıcılar, elektrikli bisikletleri UBER’in halihazırda kullanılan uygulaması üzerinden kiralayabiliyor. Uzun zamandır e-bisiklet işine girmek isteyen UBER geçen yıl New York merkezli e-bisiklet girişimi olan JUMP’ı satın almıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki kullanıcılar e-bisikletleri nasıl kiralayabiliyor

e-bisikletler için kullanıcıların öncelikle UBER uygulamasını indirmesi gerekiyor. Sonrasında uygunluk durumuna göre bisikletleri rezerve ediyor ve telefonlarına gelen PIN ile bisikletleri kiralayabiliyorlar. UBER sahip olduğu JUMP markasının e- bisikletlerini, 1 euro ile kullanıcıya sunarken kullanılan her dakika içinse 0,15 euro alacak.

Bisikletlerin teknik özellikler

Kullanıma sunulan e-bisikletin teknik özelliklerine gelecek olursak; JUMP, 25 km/s hıza kadar pedal destekli güçlü denebilecek bir motora sahip. Şarj edilebilir pilleri aynı zamanda değiştirilebiliyor. Kullanıcılar GPS konumları sayesinde kiralanabilir e-bisikletlerin yerlerini görüntüleyebiliyor. Bunun yanında JUMP’ın diğer bisikletleri Avrupa’da Berlin, Lizbon, Madrid ve Paris’te bulunuyor. ABD’de ise Washington, San Francisco ve Denver, Santa Cruz, Chicago, Austin, Sacramento ve New York’ta kullanılabilir durumda.

İlginizi çekebilir

Xiaomi’den akıllı telefon fiyatına 120 km menzilli elektrikli bisiklet