reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi X

Sızan ilk görseliyle bütçe dostu amiral gemisi Xiaomi Redmi X

Xiaomi alt markası Redmi, bütçe dostu amiral gemisi ile bir kez daha gündemde. Sızan ilk görseliyle Redmi X isimli model karşımızda bulunuyor.

Son dönemde en çok konuşulan akıllı telefon modellerinden birisi kesinlikle Xiaomi Redmi X. Özellikle Redmi Note 7 ve Note 7 Pro nedeniyle dikkatleri üzerine çeken akıllı telefon, ilk defa ciddi bir sızıntı ile gündemde bulunuyor. Bu görselde gördüğümüz üzere telefon gerçekten güzel bir tasarımla geliyor. Ön kamerası gövdeden çıkan telefon, bu sayede bir ekran çentiğine ya da deliğine sahip değil. Bu görselde alt çerçevesinin oldukça ince olduğu telefonun, parmak izi sensörünün konumu halen anlaşılamıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörü pahalı olduğu tercih etmeyeceklerini belirten firma, sensörü arkaya da koymamış gibi görünüyor. Burada geriye sadece yüzde 100 güvenli olmayan yüz tanıma kalıyor. 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemci modeli üzerine kurulan Redmi X amiral gemisi, fiyatıyla oldukça dikkat çekecek izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi X kaça satılacak?

Burada beklentiler 450 – 500 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu açıdan benzer rakiplerinden çok daha ucuz olacak model, 6,39 inç 2340×1080 piksel LCD ekran üzerine kuruluyor ve arkasında 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel üçlü kamera taşıyor. Modelin ilerleyen süreçte mutlaka Türkiye’de de satılması bekleniyor.

İlgili Video