reklamı kapat

POPÜLER

PLASMO maket model
PLASMO maket model
PLASMO maket model

Maket tutkunlarının başından kalkamayacağı YouTube kanalı [Video]

Maket hobisi ile uğraşan milyonlarca insan bulunuyor. Ancak bu insanların bazıları olayı gerçekten çok ama çok ciddiye alıyor.

Maket hobisi ile uğraşan kişiler biliyorsunuz farklı firmalar tarafından hazırlanan paket halindeki modelleri kullanıyor. Ancak bu modellerin çoğu “orijinal objeleri” birebir yansıtmıyor. Genelde maliyet nedeniyle belirli objelerde çok ucuza kaçılabiliyor. Fakat bunu kabul etmeyenler ve tüm eksikleri düzeltip maketi olabilecek en iyi hale getirmeye çalışanlar bulunuyor. İşte bunlardan birisi de kesinlikle David Damek ve içerik ürettiği PLASMO YouTube kanalı. 280 bine yaklaşan abonesiyle ciddi şekilde öne çıkmaya başlayan kalan, maket / model konusuna ilgi duyanların kesinlikle saatlerce başından kalmayacağı işlere imza atıyor. Özellikle son dönemde yayımladığı videolar ile öne çıkan Damek, detaylara inanılmaz oranda önem veriyor. Plastik modellerin kusurlarını kapatan, yerin geldiğinde onları metal parçalar ile değiştiren Damek, uyguladığı boya teknikleriyle kusursuz düzeyde çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kanaldaki maket videoları, konuya ilgi çekmeyenleri bile büyülüyor

İnanılmaz ince el işçiliğinin olduğu PLASMO kanalındaki videolar görsel olduğu kadar eğitici özelliğe de sahip. David Damek videoda kullandığı teknikleri, aletlerin ve maketlerin ismini, yaptığı denemeleri ve püf noktaları açık şekilde paylaşıyor. Çekim kalitesinin de yüksek olduğu videolar, sevgiyle yapılan işin verdiği enfes sonuçları etkileyici şekilde karşınıza getiriyor. Kanalın yayımlamış olduğu inanılmaz videolardan bazılarını direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz. Kanala burada abone olabilirsiniz.