reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8’in tüm detaylarını gösteren maket model [Video]

Samsung’un bu yıl piyasaya süreceği yeni amiral gemisi telefon Galaxy Note 8 ile ilgili olarak daha önce bazı çizimler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise telefonun maket görseli gün yüzüne çıktı. Bu maket sayesinde telefonun detaylarını daha iyi inceleme fırsatı yakalıyoruz. 

Daha önceki sızıntılarda görünenle aynı tasarıma sahip olan maket modelin ön kısmı Samsung Galaxy S8 ile aynı görünüyor. Yan kısımlarda hiçbir çerçeve bulunmayan telefonun alt ve üst kısmında tıpkı Galaxy S8’de olduğu gibi oldukça küçük bir çerçeve yer alıyor. Ön tarafta fazla dikkat çekici bir detay bulunmazken esas heyecan verici detaylar arka kısımda bizleri bekliyor. Telefonun arka kısmında dikey olarak konumlandırılmış çift kamera bulunuyor. Böylece cihaz kamera performansı olarak Galaxy S8’in de ötesine geçmeyi hedefliyor. Çift kameranın hemen alt kısmında ise çift LED flaş için ayrılan yer görülebiliyor. Galaxy S8’dekinin aksine arka kısımda parmak izi okuyucu bulunmuyor ve bu da Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı ekran üzerinde parmak izi okuyucu teknolojisinin artık kullanıma hazır olduğunu gösteriyor. Eğer bu maket cihaz gerçeği yansıtıyorsa ekran üzerinde parmak izi okuyucu görmememiz için hiçbir neden bulunmuyor.

6,3 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan telefonun Amerika’da Snapdragon 835, dünyanın geri kalanında ise Exynos 8895 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Gelişmiş bir S-pen’e ve 3.700 mAh kapasiteli pile sahip olacağı söylenen telefonun 1-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek IFA’da tanıtılacağı düşünülüyor.

VİDEO
https://youtu.be/J-nafkh36R4