reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8
iPhone 8

Gerçeğe en yakın iPhone 8 prototipi ortaya çıktı

2014 yılından bugüne iPhone’un tasarımını değiştirmeyen Apple’ın bu yılki iPhone modelinde tasarım değişikliği yapması bekleniyor. iPhone’un 10. yıl dönümüne özel olarak geliştirildiği belirtilen iPhone 8 ile ilgili bugüne kadar birçok bilgiye sahip olduk.

iPhone 8 ile ilgili paylaşılan haberlere bir yenisi daha eklendi. BGR isimli internet sitesi iPhone 8’in tasarımına ait olduğunu iddia ettiği maket görsellerini kendi sayfası üzerinden paylaştı. Paylaşılan maket görsellerine bakıldığında iPhone 8, tüm açılarıyla karşımıza çıkıyor. Daha önce ortaya atılan iddialarda iPhone 8’in çerçevesinde paslanmaz çelik malzemenin tercih edileceği iddia edilmişti. Yayınlanan görsellerde de paslanmaz çelik malzeme göze çarpıyor. Apple’ın bu malzemeyi en son iPhone 4 ve iPhone 4s modellerinde kullandığını hatırlatalım. Form açısından iPhone 7 ile aynı olan telefonun ekran gövde oranının da Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’tan çok daha başarılı olacağı iddia ediliyor. Neredeyse çerçevesiz ekrana sahip olacağı iddia edilen telefonun OLED panel sayesinde çok daha canlı renkler üreteceği konuşuluyor. Telefonun ön yüzeyine bakıldığında ana ekran tuşunun kaldırıldığı görülüyor. Apple’a yakın kaynaklardan bazıları Touch ID destekli ana ekran tuşunun ekrana entegre edileceğini belirtse de bazı kaynaklar ise Touch ID parmak izi sensörünün telefonun arka kısmında yerleştireceğini söylüyor.

Parmak izi sensörünün ekrana mı entegre edileceği yoksa arka tarafta mı yer alacağı halen belirsizliğini koruyor. Son zamanlarda dedikosunu sıkça duyduğumuz dikey arka kamera da paylaşılan görsellerde dikkatimizi çekiyor. Bilindiği üzere iPhone 8’in arka kısmında ise daha iyi bir alan derinliği için çift arka kameranın dikey olarak konumlandırılacağı söyleniyor. 3D kamera teknolojisine destek vermesi beklenen iPhone 8’de kablosuz şarj teknolojisinin de kullanılacağı ifade ediliyor. Eylül ayında tanıtılacağı konuşulan iPhone 8’de büyük bir olasılıkla OLED panel kullanılması bekleniyor. 128 GB’lık ve 256 GB’lık hafıza seçenekleriyle geleceği belirtilen telefonun yurt dışında satış fiyatının sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar olacağı söyleniyor.

iPhone 8

iPhone 8

İLGİLİ HABERLER