reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone’un fiyatıyla ve çıkış tarihiyle ilgili iddia

Katlanabilir iPhone modeliyle ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre teknoloji tutkunları tarafından dört gözle beklenen katlanabilir iPhone’un test çalışmaları devam ediyor.

Apple’ın test çalışmalarını Samsung üretimi katlanabilir ekran üzerinde yaptığını belirten kaynaklar telefonun 2022 yılının kasım ayında satışa sunulacağını belirtiyor. Cihazın iPhone yerine katlanabilir bir iPad modeli olacağını söyleyen kaynaklar cihazda iPadOS işletim sisteminin olacağını dile getiriyor.  Modelin piyasaya sürülmesiyle birlikte iPad mini’nin satıştan kalkma olasılığı kuvvetle muhtemel. İlk katlanabilir iPhone modelinde 8 GB RAM’in ve 256 GB dahili hafızanın yer alacağı söyleniyor. Cihazın yurt dışındaki satış fiyatının 1.499 dolar olacağı ifade ediliyor. Geliştirilme aşamasında olan telefonun 2022 yılının sonunda tanıtılacağı belirtilse de o bu iddianın doğru olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone modeliyle ilgili farklı iddialar da ortaya atılmıştı

Telefonla ilgili daha önceden de John Prosser iddialarda bulunmuştu. Prosser, iPhone prototipinin tam olarak beklendiği gibi olmadığını söylemişti. Modelde tek parça bir ekranın kullanılmadığı aktarılmıştı. Apple’ın bunun yerine iki ayrı ekranı ortaya konulan bir menteşe ile bir araya getirdiği ifade edilmişti. Telefonun gövde açısından iPhone 11’i andıracağı iddia edilmişti.

Haberde kullanılan görsel konsept bir çalışmaya aittir

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en özel hiper otomobil