reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp alışveriş

WhatsApp içinde alışveriş dönemi başladı; işte detaylar

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, en çok kullanıldığı konulardan birisi olan alışveriş tarafında önemli bir adım attı.

WhatsApp en son yeni saklama alanı yönetimi aracıyla öğeleri toplu halde silmeyi ve saklama alanı açmayı oldukça kolaylaştıran altyapıyı kullanıma sunmuştu. Daha sonra ise hatırlarsınız uzun zamandır gündemde olan süreli mesajlar özelliği kullanıma çıkmıştı. Şimdi ise alışveriş butonu geldi. Şirket yakında herkes için açılacak özelliği şu şekilde tanımlıyor: “Kullanıcıların doğrudan bir sohbetin içinden mevcut ürünlere göz atmalarını ve satın alma işlemi yapmalarını sağlayan yöntemleri artırıyoruz. Ayrıca, işletmelerin bu özellikleri mevcut ticaret ve müşteri çözümlerine entegre etmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu entegrasyon olanağı, bu dönemden en çok etkilenen küçük işletmelerin birçoğuna yardımcı olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun için firma sohbet penceresinin üst kısmına, ismin hemen yanında özel bir buton koyuyor. Bu buton ile satılan ürünler hızlıca görülebiliyor ve destekli yerlerde direkt olarak oradan alınabiliyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı görünüyor.

WhatsApp sürekli olarak gelişiyor ve pandemi döneminde büyük fayda sağlıyor

Bu konuda ise firmanın söyledikleri şöyle: “Tüm dünyada etkili olan pandemi, işletmelerin müşterilerine hizmet sunmak ve satış yapmak için hızlı ve verimli yollara ihtiyaç duyduklarını net bir şekilde ortaya koydu. WhatsApp bu dönemde kolay ve kullanışlı bir kaynak haline geldi.

Her gün 175 milyondan fazla kullanıcı, bir WhatsApp Business hesabına mesaj gönderiyor. Araştırmalarımız, kullanıcıların yardım almak istediklerinde işletmelere mesaj göndermeyi tercih ettiklerini, işletmelerle mesajlaşabildikleri durumlarda satın alma ihtimallerinin arttığını gösteriyor.”

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Mate 40 serisine merhaba deyin