reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için yeni depolama yönetim altyapısı kullanımda [Video]

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, birçok kişiyi mutlu edebilecek yeni bir özelliği daha kullanıma sundu.

Sürekli olarak yenilikler kazanan WhatsApp için geçtiğimiz hafta kişilerin belirli sohbetlerin bildirimlerini daha önce olduğu gibi 1 yıl değil sonsuza kadar kapatmasına imkan tanıyacak özellik kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise yeni depolama yönetim altyapısı kullanımda. Kısa süre içerisinde herkes için gelecek özellik, kişilerin WhatsApp’ta biriken ve telefonlarının hafızasını dolduran içerikleri daha iyi yönetmesine ve kolayca silmesine imkan tanıyor. Süreç için yukarıdaki kısa tanıtım videosunu yayımlayan firma, yeni yapıda tekrar tekrar aktarılan içerikleri ve 5 MB’tan büyük dosyaları açık şekilde karşınıza getiriyor. Burada özellikle büyük dosyaların direkt olarak görülerek silinebiliyor olması çok kullanışlı duruyor. Uygulamanın sıkı kullanıcılarının depolama sorunlarını büyük ölçüde bitirecek gibi duran özellik, toplu silme özelliğiyle de büyük zaman kazandırıyor. WhatsApp yeni altyapıda en çok hangi kişiden gelen içeriklerin telefonda yer kapladığını da açık şekilde gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için önemli bir yenilik daha yolda

WhatsApp, kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla yakında en çok kullanıldığı Android sürümüne yüz tanıma üzerinden kilit açma özelliği getiriyor. İlk olarak iOS tarafına gelen özellik, uygulamayı güvenlik altına alma / kilitleme sürecinde yüzünüzü kullanmanıza imkan tanıyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı bir özellik olarak kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alıyor. Burada elbette yüz yerine hemen her telefonda olan parmak izi sensörü de aktif olarak kullanılabiliyor. Henüz Android için yüz tanıma özelliğinin tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmiyor.