reklamı kapat

POPÜLER

uçan otomobil

Karşınızda üç dakikada uçuşa hazır hale gelen uçan otomobil [Video]

Uçan otomobil modelleri üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bu sefer alanda KleinVision şirketinin elde ettiği başarı gündemde.

KleinVision şirketi tarafından gerçekten çok uzun süredir geliştirilen bu yukarıda gördüğünüz uçan otomobil modeli, geçtiğimiz günlerde ilk uçuş testinden başarıyla geçmeyi başardı. Sadece üç dakika içerisinde normal bir otomobilden uçak haline geçiş yapabilen fütüristik tasarımlı araç, tahmin edebileceğiniz üzere katlanabilir kanat sistemi kullanıyor. Arkasındaki büyük pervane ile havada yol alabilen yani uçabilen araç, elbette halen prototip / geliştirme aşamasında yer alıyor. Firma uçan otomobilinin farklı versiyonlarını da geliştiriyor. Firmanın vizyonunda iki kişilik, dört kişilik, çift motorlu ve suya inebilen versiyonlar da yer alıyor. Sorunsuz geçtiği aktarılan ilk uçuş testini yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz uçan otomobil için henüz ayrıntılı teknik detaylar verilmiyor. Elbette kullanmak için pilot lisansına ihtiyaç duyan model, elektrikli altyapı benimsemiyor gibi görünüyor. Aracın video içerisinde görebileceğiniz kokpiti ise otomobil ile uçak altyapısını harmanlıyor.

Uçuş sırasından bir görüntü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçan otomobil konusunda geçtiğimiz günlerde çok önemli bir gelişme olmuştu

Çok uzun zamandır gündemde olan bir uçan araç modeli Pal-V Liberty, artık yasal olarak da yollara çıkabilir hale gelmişti. Avrupa merkezli olarak yol lisansı alınan araç, uçan otomobiller fikrini artık gerçek anlamda hayatın bir parçası haline getiriyordu.

İlgili Video