reklamı kapat

POPÜLER

Pal-V Liberty
Pal-V Liberty
Pal-V Liberty
Pal-V Liberty
Pal-V Liberty
Pal-V Liberty
Pal-V Liberty

Uçan otomobil PAL-V Liberty, büyük bir hayali gerçeğe dönüştürüyor [Video]

Büyük firmalar şu sıralar harıl harıl uçan taksiler ve otomobiller üzerinde çalışmalar gösteriyor. Bu sürece rakiplerden önce giren Hollanda merkezli üretici PAL-V ise uçan otomobilin ticari sürümünü Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında gururla sergiliyor.

Uçan otomobil üzerinde 2012 yılından bu yana çalışılan PAL-V, Liberty modeliyle yollara çıkmaya hazır görünüyor. Dediğimiz gibi son kullanıcıya ulaşacak haliyle Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sergilenen araç, bir hayali gerçek anlamda gerçeğe dönüştürüyor. Kırmızı rengiyle dikkatleri üzerine çeken Liberty’i kullanabilmek için kişilerin hem pilot lisansına hem de otomobil ehliyetine sahip olması gerekiyor. Bünyesinde hava ve karaya özel iki adet motor yer alan araç, sunduğu formlar arasında 5 ila 10 dakika arasında dönüşüm yapabiliyor. Bu açıdan oldukça kullanışlı duran üç tekerlekli uçan otomobil, katlanabilir yapısıyla çoğu normal otomobilden daha ufak hale geliyor. İki kişilik tasarlanan ve iç malzeme kalitesiyle de iddialı olan PAL-V Liberty, rakiplerden farkı olarak bireysel kullanıma odaklanıyor. Biliyorsunuz şu sıralar daha çok otonom yani sürücüsüz uçan taksiler ön planda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PAL-V Liberty satışa hazır

Bu geleceği ulaşım aracına sahip olmak ise tahmin edebileceğiniz üzere hiç ama hiç ucuz değil. İki farklı versiyonu bulunan uçan otomobilin Pioneer sürümü 599 bin dolar, Sport sürümü ise tam 399 bin dolardan başlıyor. Her şey yolunda giderse ve lisansların hepsi alınırsa otomobil önümüzdeki yıl satın alanlara teslim ediliyor.

Video