reklamı kapat

POPÜLER

Airbus Audi Pop.Up Next
Airbus Audi Pop.Up Next
Airbus Audi Pop.Up Next
Airbus Audi Pop.Up Next
Airbus Audi Pop.Up Next
Airbus Audi Pop.Up Next
Airbus Audi Pop.Up Next

Audi ve Airbus imzalı geleceğin en ilginç “uçan araç” konsepti

Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden Airbus, biliyorsunuz kendi uçan taksilerini geliştiriyor. Vahana adı verilen bu araçla gerçek testler yapan firma, bu sefer Alman otomobil devlerinden Audi ile bir araya geldi ve çok ilginç bir konsept hazırladı.

Cenevre Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkartılan bu Pop.Up Next isimli aracın arkasında Airbus ile Audi‘ye ek olarak Italdesign firması da yer alıyor. Sadece bilgisayar tasarımı değil gerçekten de hazırlanan konsept, normal otomobil ile uçan otomobil kavramlarını bir araya getiriyor. Üzerinde dört adet pervane yer alan bir motor sistemi yer alan araç, bununla fonksiyonel bir hava aracı halini alıyor. Bu bölüm çıkartıldığı zaman ise normal bir otomobil ortaya çıkıyor. Burada normal diyoruz ancak bu aracın içerisinde herhangi bir direksiyon ya da pedal yer almıyor. Yani tamamen otonom / sürücüsüz olarak görev yapması için hayal edilen araç, iki kişiyi taşıyabiliyor. Elbette elektrikli olan Pop.Up Next , özellikle geleceğin büyük şehirleri için çok kullanışlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pop.Up gerçeğe dönüşür mü?

Bunun cevabı evet ancak esas önemli olan soru ne zaman? Şu an uçan otomobillerin 10 yıldan önce hayatımıza gerçek anlamda girmesi mümkün görünmüyor. Ayrıca bu sistemlerden önce bir de uçan araçlar için bir hava kontrol sistemi kurulması gerekiyor. Bu araçların aynı uçaklar gibi merkezi yerlerden yönetilmesi gerekiyor.