reklamı kapat

POPÜLER

sahte haber open mind

Google Chrome’dan kullanımı kolaylaştıran sadeleştirme

İnternet kullanıcılarının en fazla tercih ettiği internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome gündelik yaşantımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Güncellenen yeni versiyonla birlikte pek çok özelliği kullanmak çok daha kolay bir hal alacak. Spesifik bir özelliği bulabilmek için menüden menüye geçmek zorunda kalmayacağız.

Sizin de fark ettiğiniz üzere Google Chrome son zamanlarda birçok pratik özellikle karşımıza çıkıyor. Kısa bir süre önce can sıkan internet sitelerinden kurtulmak için pratik bir çözüm sunulmuştu. Siteyi sessize alma özelliğiyle aniden oynamaya başlayan videoların yarattığı sıkıntıya son verilmişti. Ardından Chrome’un 64. sürümüyle internet sitelerinin linklere eklediği gereksiz uzantıları kolayca kaldırmak mümkün hale gelmişti. Bu yenilik sayesinde sadece sayfanın açılması için gereken adresi alabiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Menüler sadeleşiyor

Son yenilik ise fark internet sitelerine veya reklamlara karşı alınan önlemleri içermiyor. Aksine Google Chrome’un kendi dinamiklerini değiştiriyor. Bildiğiniz gibi kimi zaman tarayıcı ayarlarında değişiklikler yapmak istiyoruz. Temel şeyleri hızla bulmak mümkünken bazı özelliklerin hangi menü altında olduğunu keşfetmek zaman alabiliyor. Sadeleştirilmiş menüler sayesinde işimiz kolaylaşacak. Bunun yanında ayarlardan dil değiştirmek de artık çok daha basit. Bir de güvenlik takviyeleriyle birlikte kullanıcıların bilgileri garanti altına alınıyor. Tüm bu yeniliklerle Google Chrome liderliği kimseye kaptırmaya niyeti olmadığını ortaya koyuyor.