reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google Chrome reklam engellemeye başlıyor

Kullanıcıların yoğun olarak tercih ettiğini internet tarayıcıları arasında yer alan Google Chrome yakında reklam engelleme özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi reklam engelleme özelliğine sahip, yoğun olarak kullanılan pek çok eklenti bulunuyor. Bu eklentiler genel olarak internet sitelerinde yer alan tüm reklamları engelliyor. Google ise duruma biraz daha farklı bir açıdan bakmayı tercih ediyor. Chrome’un yeni özelliğiyle birlikte internetteki gereksiz, spam niteliğine sahip ve kötü amaçlara sahip reklamlar engellenecek. Bunun için ekstra bir eklenti indirmek veya ayarlama yapmak gerekmeyecek.

Aslına bakarsanız Google Chrome’un bu seçici reklam özelliği Amerika, Kanada ve Avrupa’da bir süredir kullanılıyordu. Fakat 9 Temmuz tarihinden itibaren dünyanın her yanından Google Chrome kullanıcıları bu yararlı özelliği kullanabilecek. Böylece ilginizi çekebilecek reklamları görebilecek, rahatsız edici her türlü içerikten korunacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan Google’ın kendisi reklam aracılığı vazifesi üstleniyor. Sitelerin büyük bir kısmı Google Ads üzerinden kazanç elde ediliyor. Ziyaretçilerin ilgi alanları baz alınarak gösterilen reklamlar internet siteleri için önemli bir gelir kapısı. İnternet devi bir yandan reklam aracılığı üstlenip, bir yandan da “kötü reklamları filtreleyeceğiz” diyerek bir anlamda kendi elini güçlendiriyor. Bu yeni özelliğin ardından reklam engelleme eklentilerini kaldıran kullanıcılarla birlikte varolan reklamların daha çok insana erişmesi de mümkün görünüyor.

İlginizi çekebilir

Google’ın son reklam filmi