reklamı kapat

POPÜLER

The Meg 2 Jason statham

Jason Statham’lı köpek balığı macerası The Meg’in devamını bekleyenlere müjde

Jason Statham başrolündeki “köpek balığı” hikayesi The Meg, macerayı devam ettirmeye hazırlanıyor. The Meg 2 için yapımcıdan açıklama geldi.

Köpek balığı gerilimini özleyenlere ilaç gibi gelen The Meg, eleştirilere rağmen Jason Statham başrolünde ciddi bir gişe başarısı elde etmişti. 8 Ağustos 2018’de vizyondaki yerini alan film, Rotten Tomatoes’daki yüzde 45’lik içler acısı puanlamasına rağmen 530 milyon dolarla beklenmedik bir gelir elde etti. Doğal olarak hem yapımcılar hem de izleyiciler için bir The Meg 2 ihtimali oluşmuştu. Ekim gibi ekibin ikinci filmi çekmek istediği dillendirilirken, filmin yapımcısından yeni bir açıklama geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Meg 2 geliyor

Yapımcı Lorenzo Di Bonaventura, ikinci filmin gerçekleşeceğini açıkladı. Kitap uyarlaması olan ilk filmin ardından, ikinci filmin nasıl bir macera sunacağı konusunda ise henüz net bir planları olmadığını da ekledi. İkinci filmin geleceğinin açıklanmasıyla beraber Statham’ın da projede yeniden yer alıp almayacağı merak edilenler arasında. Statham, film vizyona girmeden önce ikinci bir filme sıcak bakabileceğinin sinyallerini de vermişti.

Steve Allen’ın 1997 tarihli kitabından uyarlama olan filmin konusu ise şu şekilde: Su altı gözlem görevindeki bir grup devasa bir canavarın saldırısına uğruyor. Soyunun tükendiğine inanılan bu yaratık Pasifik’in en derinlerindeki uykusundan uyanarak macerayı başlatıyor. Ekibin su altında mahsur kalmasıyla işler biraz daha geliriyor. Uzman dalgıç Jonas Taylor (Statham) ve Dr. Minway Zhang (Winston Chao), ekibi kurtarmak için tehlikeli bir plana dahil oluyor. 22 metre uzunluğunda Megalodon olarak bilinen köpek balığını durdurmak için girişilen tehlikeli macerada ilginç bilgiler de su yüzüne çıkıyor.

İlgili video

İlk filmin fragmanı