reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 67

Google Chrome 67’ye internet sitelerine parolasız giriş yapma özelliği

Geçtiğimiz günlerde yenilikleri ortaya çıkan Google Chrome 67, parola hatırlama ve girme derdini ortadan kaldırıyor. İnternet sitelerine girişler daha güvenli hale geliyor.

Google Chrome 67 ile internet sitelerine girişlerde parola girme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Teknoloji devi, tarayıcı için yayınlayacağı yeni güncelleme ile beraber bu problemi bir sorun olmaktan çıkarıyor. Dijital dünyada veri güvenliğini sağlamak için birbirinden bağımsız, kırılması zor şifrelerle boğuşmak pek çok kullanıcı için zorlayıcı bir görev. Bu sebeple bu güncelleme ile beraber artık Chrome kullanıcılara yeni bir alternatif getirecek. Yeni güncelleme sonrası kullanıcılar cihazlarında bulunan yüz tanıma, göz tarama, parmak izi sensörü gibi biyometrik özellikleri kullanabilecek. Aynı şekilde Bluetooth cihazlarınızı ya da en basitinden akıllı saatinizi dahi kullanabilirsiniz. Geniş bir uyumluluk gösterse de tüm çevrim içi servislerde geçerli olmayabileceğini ekleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tarayıcılar bu yönteme geçiyor

Tabii bu özellik Chrome’a has değil. İlk olarak Mozilla Firefox tarafından tarayıcıya dahil edilen özellik önümüzdeki dönemlerde Microsoft Edge’de de yerini alacak. Chrome 67’nin veri güvenliğine ilişkin önemleri arasındaysa açtığınız her sekme için site izolasyonu özelliği de bulunuyor. Yani internet siteleri açık diğer sekmelerden veri çekemiyor. Chrome’un en yeni versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Arama devinin SMS’i tamamen ortadan kaldıracak devrimsel adımı