reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 79

Chrome 79 ve sunulan çok faydalı “parola” özelliği

İnternet devi Google‘ın popüler tarayıcısı Chrome, 79. sürümüyle internet ve parola güvenliği konusunda çok büyük bir adım attı.

Dünyanın en popüler internet tarayıcısı Chrome, 79. sürümüyle güvenli parola koymayı daha kolay hale getiriyor. Çünkü tarayıcı artık sitelere girdiğiniz parolalara bakıyor ve bunların daha önce çalınıp çalınmadığını kontrol ediyor. Biliyorsunuz zaman zaman büyük internet sitelerine saldırılar oluyor ve buralardan kullanıcı adı ve parolalar çalınıyor. Daha sonra bu parolalar hackerlar’a satılıyor. Hackler’lar da bunları kullanarak otomatik sistemler kuruyor ve hesapları hackleme’ye çalışıyor. İşte yeni sistem bu çalınan parolalar arasında tarama yapıyor ve daha önce çalınmamış en güvenli parolayı seçmenize yardımcı oluyor. Bu gerçekten çok faydalı görünüyor ve tarayıcı içerisinde sunuluyor olmasıyla çok kullanışlı çalışıyor. Zararlı sitelere karşı gerçek zamanlı olarak tarama da getiren yeni sürüm Chrome 79, aynı zamanda daha gelişmiş bir çoklu profil desteği sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için faydalı bir özellik daha yolda

Söylendiği kadarıyla tarayıcı gelecekte yavaş siteleri aşağıda görebileceğiniz şekilde bildirmeye başlayacak. Bu sayede giriş yaptığınız sitenin “altyapısal olarak yavaş olduğu” açıkça gözler önüne serilecek. Chrome bu şekilde hem size bilgi verecek, hem de site sahibinin bu sorunu çözmesini hızlandıracak. Çünkü tahmin edebileceğiniz üzere kimse böyle bir uyarının sitesinde çıkması istemeyecek. Şimdilik mobil odaklı tasarlanan ve yavaş sitede mavi, hızlı sitede yeşil ilerleme barıyla görselleştirilecek sistem, tam olarak ne zaman kullanıma girecek henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu