reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Gündemden düşmeyen Tesla Cybertruck için heyecanlandıran yeni görüntüler [Video]

Amerika sokaklarında boy göstermeye devam eden Tesla Cybertruck, spor otomobillere selam gönderek ivmelenme potansiyelini her geçen gün daha çok hissettiriyor.

Geçtiğimiz günlerde üretim planlamasıyla ilgili yapılan güncellemeyle ilk versiyonlarının satışı için 2021‘nin sonları işaret edilen Tesla Cybertruck ilgilerin odağında olmaya devam ediyor. Kısa süre içerisinde inanılmaz sipariş adetlerine ulaşarak belkide Elon Musk ve ekibini de şaşırtan model şu sıralar ise sokaklarda boy gösterdiği videolar üzerinden gündemde. Musk’ın da sokaklarda dolaşmaya başladığı prototip versiyonu üzerinden testleri devam eden elektrikli pickup modeli için meraklı hayranlardan da çokça örnek video görecek gibiyiz. Bir kullanıcının aktif sürüş sırasında yanında belirmesiyle birlikte kayıt tuşuna bastığı görüntülerde ivmelenmesiyle dikkat çeken Cybertruck, sınıfında piyasanın en serisi olma yolunda ilerliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck hakkındaki son gelişmeler

Los Angeles‘ta alındığı söylenen görüntülere geçmeden önce Cybertruck hakkında masada görünen son gelişmeleri sizlerle birlikte tek bir noktada toplayalım. Tanıtım gününden itibaren birkaç farklı motor dinamiği barındıran versiyonları üzerinden konuştuğumuz modelin en tepesinde üç motorlu paket bizleri bekliyor. Giriş seviyesinde, arka tarafta konumlanan tek bir elektrik motoru barındıracak olan modelin bu pakette 0’dan 100’e hızlanması 6,5 saniye seviyelerinde seyrecek. Çift motorlu ve dört tekerlekten çekişli versiyonda ise bu rakamın 4,5 saniyeye çekilmesi planlanıyor. Yeni yeni konuşmaya başladığımız üç motorlu Cybertruck içinse 2,9 saniyelik 0-100 süresi konuşuluyor. 39.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla pazara giriş yapacak olan aracın aşağıdaki son görüntüleri de performans noktasındaki dinamiklerin iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor.

Video