reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck için hazırlanan ilginç tasarım çalışmaları [Galeri]

Gündemden düşmeyen elektrikli pickup modeli Tesla Cybertruck için yapılan ilginç çalışmalar karşımıza çıkmayı sürdürüyor.

Advertisement

Elon Musk’ın yeni gözdesi Tesla Cybertruck için özel modifiye çalışmaları devam ediyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan yukarıda görebileceğiniz yeni görseller, büyük ses getiren araca farklı kimlikler katıyor. Bazı modlar aracı çok daha kullanışlı hale getiriyor, kimisi ise aracı arkaya bir koltuk sırası daha ekleyerek “aile aracı” haline getiriyor. Cybertruck’a karda rahat yol alabilmesi için palet takan çalışmalar dahi bulunuyor. Modeli bir mimarinin parçası haline getiren çalışmalar da karşımıza çıkarken, Tesla Cybertruck özellikle bir askeri araç olarak hayal ediliyor. Özellikle sağlam gövdesiyle araç güvenlik alanında kendisine büyük yer bulacak izlenimi oluşturuyor. Model için özel karavan tasarımları da artıyor.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler şöyle

2021 sonu 2022 başında yollara çıkacak aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü getiriyor. Araçta pil konusunda ise motor tarafı gibi üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tasarımı çelik gövdesi nedeniyle böyle farklı denilen aracın 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. Şu an en çok 49.900 dolarlık versiyon talep görüyor.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

İlgili Video