reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck modeline şimdiden gelen “polis aracı” siparişi

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, gündemdeki yerini korumayı sürdürüyor. Çünkü araç için ilginç haberler gelmeye devam ediyor.

Tesla Cybertruck ile sadece süper / hiper polis araçlarıyla ünlü Dubai Polisi ilgilenmiyor. Gelen bilgiye göre Meksika Ciudad Valles, San Luis Potosí belediye başkanı Adrián Esper Cárdenas, Cybertruck’tan şimdiden 15 adet sipariş vermiş durumda. Bu 15 elektrikli pickup’ın direkt olarak “polis aracı” haline getirileceği aktarılırken, Cárdenas sipariş detaylarını da paylaşmış durumda. Biliyorsunuz Cybertruck tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Cárdenas burada 10 siparişin çift motorlu versiyona, 5 siparişin ise en güçlü üç motorlu versiyona yapıldığını paylaşıyor. Bu modeller ile polis filosunu emisyonunu azaltmayı hedefleyen belediye başkanı, şimdiye kadar tek seferde verilen en büyük siparişe imza atmış gibi görünüyor. Ancak bunun burada kalması beklenmiyor. Çok sağlam gövdesi nedeniyle Tesla Cybertruck için “polis aracı” konusunda başka birçok büyük çaplı siparişin de gelmesi bekleniyor. Şu an hali hazırda polis aracı olarak kullanılan bir çok Tesla Model S bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck hakkında kısa bir özet yaparsak

2021 sonun 2022 başında geniş çaplı olarak yollara çıkacak aracın en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton çekebiliyor. Araçta pil konusunda ise motor tarafı gibi üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Büyük ses getiren 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video