reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Dubai Polis Kuvvetleri’nden Tesla Cybertruck açıklaması

Filosunda Bugatti ve Lamborghini başta olmak üzere birçok süper otomobil barındıran Dubai Polis Kuvvetleri, Tesla Cybertruck için de düğmeye bastı.

Dubai Polis Kuvvetleri, söz konusu otomobil filosu olduğunda dünyada eşine az rastladığımız modellere sahip oluşuyla akıllarımızdaki yerini koruyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin genel itibarıyla takındığı bu “hiper” tavır içerisinde, sokaklarda nadir gördüğümüz araçları polis sirenleriyle donatılmış şekilde görüyoruz. Bugatti Veyron, Porsche 918, Lamborghini Aventador, Audi R8 ve daha örneklerini kolaylıkla artırabileceğimiz birbirinden özel model, polislerin hizmetinde sokaklarda dolaşıyor. Tüm bu ailenin yanına önümüzdeki birkaç yılda eklenecek olan yeni isimse, içerisinde Dubai olduğu için çok da şaşırtıcı olmuyor da denebilir. Departmanın resmi Twitter hesabından gerçekleştirdiği duyuruyla son günlerin en tartışılan ismi Tesla Cybertruck için Dubai yollarının göründüğünü söyleyebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck ilk olarak Dubai Polisi tarafından mı kullanılacak?

Üzerinde departmanın renklerini ve simgelerini taşıyan bir paylaşımla karşımıza çıkan Dubai Polisi, Cybertruck için sipariş verildiğini duyuruyor. Bununla birlikte aracın 2020 sonlarına doğru filoya katılması için çalışmaların gerçekleştirildiği de dikkat çekiyor. Aslında bu durum şu an için biraz zor görünmekte. Sebebiyse Elon Musk’ın Cybertruck üretiminin 2021 içerisinde başlayacağını açıklaması. Ailenin en üst versiyonu içinse 2022‘nin sonu işaret edildiğini de hatırlatmadan geçmeyelim. Konuyla ilgili Dubai Polis’inin özel bir istek yapıp yapmayacağını önümüzdeki günler gösterecek. Eğer açıklamalar gerçeğe dönüşürse, ilk Cybertruck örneklerini Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde görmeye hazır olmakta fayda var.

İlgili video

Cybertruck tanıtım videosu