reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck bir polis aracı haline getirildi

Tesla Cybertruck bir polis aracı haline getirildi. Bu aracın arkasında Unplugged Performance UP.FIT yer aldı.

Acil durum ışıkları, güçlü bir siren ve diğer gerekli polis donanımlarıyla donatılan aracın, yapılan açıklamaya göre yıl sonunda yollara çıkarılması planlanıyor. Hazırladıkları araca ABD’deki polis birimlerinden şimdiden ciddi bir talep olduğunu belirten Unplugged Performance, araç için Patrol, Admin ve Tactical adı verilen üç farklı sürüm sunacak. Bu sürümlerin her biri 547 km menzil ve 2.6 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresine sahip olacak. Kısa süre önce de bir Tesla Cybertruck modeline gerçek altın kaplama uygulanmıştı. Şu an sadece ABD’de satılan Tesla Cybertruck, satışa çıktığından bu yana çok ilginç modifiye çalışmalarının merkezinde kaldı. En son akıllı telefonlar için yaptığı sağlamlık testleriyle tanınan JerryRigEverything YouTube kanalı ilginç bir proje gerçekleştirdi. Kanalın arkasındaki isim Zack Nelson, Gold Plating Services ile bir araya geldi ve Cybertruck’ı “elektrokaplama” tekniğini kullanarak gerçek altın ile kapladı. Bu süreci aşağıda izleyebileceğiniz videoda gözler önüne seren Nelson, aracın metal gövdesini tamamen kaplamak yaklaşık 60 bin dolar değerinde altın kullandı. Türkiye’de resmi olarak satılmayacak hatta yasalar gereği birçok Avrupa ülkesinde de elde edilemeyecek Cybertruck, geçtiğimiz aylarda kötü bir haberle gündeme gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla geçtiğimiz ay tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulunuyordu. İşte bu sorun nedeniyle 3.878 kadar Cybertruck geriye çağırıldı (ABD’de satılan tüm araçlar). National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan geri çağırma kapsamında Cybertruck sahiplerinin Tesla servislerine gitmesi ve pedal değişimi yaptırması gerekiyor. Yaşanan sorun kısa süre önce direkt olarak burada izleyebileceğiniz bir TikTok videosuyla da gözler önüne serilmişti. Aktarıldığı kadarıyla, aracın gaz pedalı üstündeki kısım sürüş sırasında yerinden çıkarak gazı yüzde 100 basılı şekilde bırakabiliyor. Buna gaz pedalının ön kısmındaki tasarım tercihi neden oluyor, öne doğru giden pedal olduğu yerde takılı kalıyor.

Tesla Cybertruck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı