reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck, Dubai polis filosuna katıldı

Tasarımı halen birçok kişinin hiç hoşuna gitmeyen elektrikli pickup modeli Tesla Cybertruck, Dubai polis filosuna katıldı.

Çok sayıda süper otomobilin polis aracı haline getirildiği Dubai’de bu sefer beyaz renkli bir Tesla Cybertruck polis aracı olarak göreve başladı. Beyaz haliyle “düşük çözünürlüklü bir balinaya” benzetilen araçtan, şu an Dubai polisinde sadece bir örneğin olduğu belirtiliyor. Tesla Cybertruck daha önce de bir polis aracı haline getirilmişti. O aracın arkasında Unplugged Performance UP.FIT firması yer alıyordu. Acil durum ışıkları, güçlü bir siren ve diğer gerekli polis donanımlarıyla donatılan aracın, yapılan açıklamaya göre yıl sonunda yollara çıkarılması planlanıyor. Hazırladıkları araca ABD’deki polis birimlerinden şimdiden ciddi bir talep olduğunu belirten Unplugged Performance, araç için Patrol, Admin ve Tactical adı verilen üç farklı sürüm sunacak. Bu sürümlerin her biri 547 km menzil ve 2.6 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresine sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce de bir Tesla Cybertruck modeline gerçek altın kaplama uygulanmıştı. Şu an sadece ABD’de satılan Tesla Cybertruck, satışa çıktığından bu yana çok ilginç modifiye çalışmalarının merkezinde kaldı. En son akıllı telefonlar için yaptığı sağlamlık testleriyle tanınan JerryRigEverything YouTube kanalı ilginç bir proje gerçekleştirdi. Kanalın arkasındaki isim Zack Nelson, Gold Plating Services ile bir araya geldi ve Cybertruck’ı “elektrokaplama” tekniğini kullanarak gerçek altın ile kapladı. Bu süreci aşağıda izleyebileceğiniz videoda gözler önüne seren Nelson, aracın metal gövdesini tamamen kaplamak yaklaşık 60 bin dolar değerinde altın kullandı.

Tesla Cybertruck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı