reklamı kapat

POPÜLER

BMW, yeni modellerinde “M” rozetini alt tampona yerleştirdi

Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden olan BMW, yeni modellerinde “M” rozetini alt tampona yerleştirdi.

Kısa süre önce tanıtılan M240i/M240i xDrive modellerinin “M” rozeti, daha önceki araçlar gibi böbreğin içine değil alt tampona konumlandırıldı. Birçok kişinin garip bulduğu bu duruma araçlar tanıtıldıktan sonra firma sözcüsü bir açıklık getirdi. Sözcü bu konuda, “Yeni araçta M rozeti alt hava girişine monte edildi çünkü bu konumu dünya çapında standartlaştırmak istedik. dedi. Aktarıldığı kadarıyla Çin’de satılan M240i’nin M rozeti de aynı konumda yer alıyor. Bu yüzden bir adım atan BMW, Çin ile küresel modeller arasında bir tasarım uyumu elde etmek istemiş. Peki beraber tanıtılan 2025 BMW M2 ve 2025 BMW 2-Serisi Coupe tam olarak neler sunuyordu? Araçlar tasarımsal olarak mevcut jenerasyonun çizgisini devam ettiriyor. Tasarımının değişmemesi bazı kişileri hayal kırıklığına uğratsa da, yeni M2 motorda yapılan güncellemeler ile ekstra 20 beygir kazanıyor ve artık 473 beygir güç sunuyor. Manuel vites opsiyonunu kaybetmemesi sürpriz olan yeni M2, otomatik vites ile alınırsa biraz daha fazla tork sunuyor. 0’dan 100 km/s hıza manuel sürümü 4,1 saniyede çıkabilen araç, sekiz ileri otomatik şanzıman ile 100 km/s hıza 3,9 saniyede ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normalde 250 km/s hızı geçemeyen M2, M Driver paketi alındığında 285 km/s hıza çıkabiliyor. Sportif bir yeni direksiyon simidine sahip olan model, BMW Operating System 8.5 işletim sistemini kullanıyor ve 14 farklı renk seçeneği sunuyor. 2025 BMW 2-Serisi Coupe de oldukça tanıdık görünüyor.

BMW Operating System 8.5 işletim sisteminin standart olduğu araç için 230i, 230i xDrive, M240i ve M240i xDrive versiyonları sunuluyor. M240i modelinde 382 beygir güç üreten 3.0 litrelik bir sıralı altı silindir motora yer veriliyor. Araç 0’dan 100 km/s hıza arkadan itişli versiyonda 4,5 saniyede, dört çeker xDrive versiyonunda ise 4,1 saniyede çıkabiliyor.

BMW haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER